28 грудня — день Святого Трифона. Що потрібно зробити, щоб бути здоровим весь наступний рік

28 грудня, православний світ відзначає день Святого Трифона. Він народився у родині священника, в містечку Торжок, що знаходилося у Твері. Юнаком слугував місцевому боярину, а потім пішов служити в армію. Потім очолював зграю розбійників, яка лякала всіх навколо.

Одного разу він сильно розлютився та вбив свою кохану. Але потім усвідомив свій гріх й вирушив на Кольській півострів. Протягом п’яти років провів в диких лісах, поки йому не зустрівся Феодорит Кольський, який призивав язичників перейти до християнства. Трифон та Феодорит декілька років працювали разом та досягли успіху. Згодом святим був заснований монастир на честь Святої Трійці. У 88 років Трифон пішов з життя й перед смертю йому було видіння, що монастир буде розорений, а братія помре від меча. Передбачення здійснилося через 6 років.

Традиції в цей день.

В цей день християни відвідують церкву та моляться святому, благаючи міцного здоров’я всім рідним, благословення й допомоги.Люди вірили, що сонце в день Трифона відлякує усю нечисть від оселі. Також, проводилися обряди в домівках та у дворі. Щоб захистити родину від пристріту, клали варене яйце під порогом будинку, попередньо перев’язавши його ниткою червоного кольору та промовляли особливу замову.

Щоб захистити оселю від нечистої сили, в сіни потрібно покласти декілька гілочок чортополоху або звіробою.

Також, нечисті сили відганяли золою з печі. Брали попіл та обходили будинок навколо, розсипаючи його та промовляючи замовину.

Народні прикмети в цей день.

Сонячна погода — до ранньої та теплої весни.

Синиці голосно співають, чекайте морозів.Вранці на деревах лежить іній — до прохолодної погоди та дощів у перші дні літа.

На вулиці мало снігу, чекайте спекотного та посушливого літа.

На дворі лежить багато снігу, світить сонце та морозна погода — до помірно-дощового літа й гарного врожаю.