15 листопада — Гур’єв день: як правильно його провести, щоб отримати підтримку святого

15 листопада, православні християни відзначають Гур’єв день. Одного разу, коли правителем був імператор Діоклетіан, Гурію та Самону довелося піти з рідного міста. Пізніше вони потрапили у полон через свою християнську віру. Претерпівши багато жорстоких знущань, вони не відреклися від своєї віри та відмовилися прийняти язичництво, за що їх піддали страті.

Під час правління імператора Люцінія, Диякон Авів піддався гонінням через своє віросповідання. Він був спійманим та доставленим на суд, де його намагались змусити прийняти язичництво. Однак, Авів був незламним, тоді його спалили заживо на багатті. Потім, його поховали в одній могилі з Гурієм та Самоном.

Традиції в цей день.

За повір’ям, якщо голосно іржуть коні, тоді в оселі буде добро та достаток. Це пов’язано з тим, що в цей день по холодній землі скаче кінь, який відганяє зло та нечисту силу. Тим, хто народився на Гур’єв день та у кого іменини, дарують овес та сіно, таким чином даруючий буде щасливим й житиме у достатку цілий рік.

Християни відвідують церкву в цей день та читають молитви перед ликом Святого Гурія, просять про позбавлення від зубного болю. За переказами, Гурій вважається захисником родин дружин та чоловіків, які страждали від гніту. Тому, жінки читають молитви Гурію про зміцнення та збереження родини. На свято прийнято ходити в баню, чим притягують до себе здоров’я.

Народні прикмети в цей день.

Випав сніг в цей день, то він лежатиме всю зиму.

На вулиці заметіль та сильний вітер, тоді така погода триматиметься до середини грудня.

На вулиці йде сніг — до гарного врожаю наступного року.

Хмари пливуть високо, чекайте теплої погоди, а якщо низько – поганої та опадів.

Похмура, але тепла погода — до поганої погоди весною.

Горобці утеплюють пухом гнізда, чекайте морозів весь наступний тиждень.

Сонце на сході червоного кольору — до хуртовини на весь день.