28 лютого — день пам’яті святого Онисима. Що треба зробити в цей день.

В цей день потрібно встигнути захистити себе від лихослів’я і пліток – для цього читалися спеціальні молитви. Знахарки 28 лютого можуть відчитувати чоловіків, які б’ють своїх дружин.

Кажуть, що це час, коли зима на весну злиться через те, що остання проганяє її зі своїх володінь. Саме тому, дуже часто в такий день встановлюється не найтепліша погода, передає Ukr.Media.

28 лютого завжди чекали з великою радістю, тому що з його настанням починалися проводи зими. Іноді цей день випадає на Масляну – свято, яке передбачає безліч розваг. У будь-якому випадку, 28 лютого люди радіють з того, що весна вже на підході.

У православної церкви 28 лютого вшановують пам’ять святого Онисима, якого також називали Онисим-овчар, так як саме в останні дні лютого належало здійснювати обряди, обіцяють хороший приплід овець. Також Онисима вважають покровителем пастухів. Продовжували робити змову на зірки. Для цього 28 лютого виходили на вулицю і вимовляли особливі заклинання. Також говорили, що в цей день потрібно встигнути захистити себе від лихослів’я і пліток – для цього читалися спеціальні молитви. Знахарки 28 лютого можуть відчитувати чоловіків, які б’ють своїх дружин.

Народні прикмети на 28 лютого

Паводок на Онисима – відмінний сінокіс буде

Кажуть: «Як Онисим аукнул, так вересень покликав». Тобто по погоді цього дня судять, яким буде місяць вересень – теплим або холодним

Корисно проморозити насіння на Онисима – тоді вони «закалятся» і дадуть добрі сходи. Для цього насіння виносили на мороз і через кілька годин клали в тепле місце. Також вважалося, що таким чином на них виходить благодать, тому що Бог дивиться з неба у цей день. Після цього з’являлася надія на збирання багатого врожаю.

— Багато зірок на небі – прикмета до того, що багато ягнят народиться

— Багато води на дорогах – чекай гарного сінокосу

— Якщо сніг 28 лютого практично повністю розтане – сіна буде багато

— Ворожіння, які відбуваються у цей день, вважаються одними з найбільш вірних

— Щоб дитина, народжена цього дня, був щасливим, потрібно подарувати йому речі з овчини. Також кутали немовляти в хустку з козячого пуху.

— Вітер дме з східної сторони – влітку будуть піщані бурі

— Чути 28 лютого гавкання лисиць далеко – чекай снігопаду

— Яскраво-червоний захід сонця передвіщає сильний сніг

— Яскрава і повна місяць видно на небі – прикмета того, що холоди ще не відступлять

— Мало снігу – чекай неврожаю

— В цей день не можна будувати плани на майбутнє – не здійсниться задумане