28 серпня — Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

28 серпня святкують велике свято.

Свята Церква прославляє Успіння Пресвятої Богородиці. Про цю подію не сказано в Біблії, але про це ми дізнаємося з Передання Святої Церкви. Саме слово «успіння» означає «сон», тому що після Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа немає тієї смерті, яка чекала кожного, викликаючи страх і смуток, інформує Ukr.Media.

Успіння Пресвятої Богородиці: прикмети і традиції

Вважається, що в цей день похід у святе місце стає обов’язковою умовою. Потрібно поставити на Успіння свічку в церкві. Також в цей день раніше починали заготовки на зиму: «На Успіння огірки соли, на Сергія (8 жовтня) капусту руби».

А в старовину на Успіння Пресвятої Богородиці віруючі приносили в церкву насіння і колосся різних хлібів для благословення і освячення, залишивши на полі лише невелику жменю незрізаних колосків, які перев’язували стрічкою та примовляли: «Дай Бог, щоб на інше літо був добрий урожай!»

На Успіння селяни закінчували жнива, пекли пироги, скликали рідних і сусідів на свято.

Після Успіння починається М’ясоїд, разом з яким приходить пора весіль. Тому юнаки прагнуть до 28 серпня встигнути посвататися до дівчат, так як це була остання можливість в цьому році попросити руки і серця. А незаміжнім дівчатам потрібно було починати доглядати собі судженого, інакше до наступної весни вийти заміж не вийде.Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

Існує і ряд заборон для цього свята. Так:

  • В цей день не можна працювати — ні в городі, ні будинку;
  • Не можна в цей день брати в руки колючі та ріжучі предмети, а також варити їжу. Віруючі ламають хліб руками, так як ножем користуватися не можна — вважається, що це призводить до серйозних захворювань;
  • Небажано в цей день розводити вогонь, щоб не залучати різні напасті в будинок;
  • На Успіння не можна ходити босоніж — вважалося, що так можна зібрати всі хвороби, так як роса в цей день — це сльози природи про те, що Богородиця залишила цей світ і не може перебувати з людьми і допомагати їм;
  • Не можна сваритися з рідними і близькими;
  • Молодим дівчатам 28 серпня не можна стригти волосся і викидати їх. Таким чином вони можуть викликати сльози Діви Марії;
  • Не можна одягати старе або незручне взуття — щоб уникнути проблем у житті: якщо натрете ногу в цей день, то чекає важка, сповнена проблем і невдач життя.

Народні прикмети на Успіння

Люди давно примітили, що:

1. Успіння проводжай, а осінь зустрічай: час після Успіння в старовину називали Бабиним літом — воно тривало аж до Івана Пісного (11 вересня).

2. Гарна погода — Бабине літо буде прохолодним. Іній на деревах у цей день обіцяє дуже коротку осінню пору, а морози настануть дуже скоро.

3. З’явилася веселка на небі — прикмета до того, що осінь буде теплою.

4. Багато павутиння — прикмета до того, що зима буде морозною і малосніжною.

5. Якщо на Успіння дуже туманно, слід очікувати великого врожаю грибів, і теплий час буде ще трохи радувати людей.6. Якщо вода не хвилюється, тоді осінь буде безвітряна, а взимку не буде завірюх.

7. З Успенщини не встигнеш судженого доглянути — зиму тобі в дівках просидіти.

8. На Успіння Богородиці закінчується річна страда і основний збір врожаю.

9. З свята Успіння в лісах починали збирати гриби і горіхи і запасали їх на зиму.