15 серпня, православний світ відзначає свято Успіння Пресвятої Богородиці.
Коли Ісус врятував людський рід та вознісся на Небеса, про Діву Марію піклувався апостол Іоанн. Господь перед смертю сказав Іоанну, що тепер він син Діви Марії, а вона його мати, тому він повинен бути близькою людиною для неї та взяти її в учні.
Коли під час правління царя Ірода почалися нові гоніння на християн, жінка переїхала в Ефес, де регулярно ходила на Голгофу та кланялася труні Спасителя. Марія читала молитви Всевишньому та просила скоріше забрати її душу на Небеса. В один день їй явився архангел Гавриїл, який сповістив, що Марія піде з життя через 3 дні. Свята розповіла про цю звістку Йосипу Аримафейському. Богородиця просила Господа про зустріч з великими апостолами перед смертю. Він здійснив її останнє бажання та всі апостоли явилися до ліжка Марії. В ту ж мить кімнату осяяло світло та Богородиця відійшла на той світ.
Труну віднесли в печеру та поховали поряд з батьками Марії. Вхід в печеру завалили каменем. Єдиного апостола не було під час поховання — Фоми Близнюка. Йому дозволили відчинити гробницю та вклонитися мощам святої. Щойно святий зайшов в печеру, то побачив, що тіло Богородиці відсутнє. Її мощі разом з душею були вознесінні на Небеса на третій день після смерті.
Традиції в цей день.
Свято було символом закінчення сезону жнив. Тому, сьогодні влаштовували великий бенкет. На подвір’я виносили столи та ставили різноманітні страви. Всі сусіди несли щось своє. Всі страви спочатку освячувалися в храмі. Там же освячували й насіння та колосся. Свято продовжувалося до самого вечора, бо перша половина дня проходила за польовими роботами. Хто закінчував раніше, поспішав додому, щоб допомогти підготуватися до святкування.
Також, не забували сьогодні про нужденних — вдів, сиріт та самотніх людей похилого віку. За день до свята ніхто не працював, бо потрібно було займатися заготівлею солінь та варення на зиму.
Сьогодні не можна лаятися, сваритися та бути в поганому настрої. Не можна ходити босоніж та вставляти кілки в сиру землю. Також, уважно обирайте взуття. Не можна одягати мале або в дірках — протягом року буде відчуватися дискомфорт.