28 січня — преподобного Павла. Що потрібно зробити, щоб захистити оселю від усього злого

28 січня, православна церква відзначає день преподобного Павла Фівейського. Народна назва цього свята — День чаклунів. За повір’ям, саме 28 січня, вони передають свої знання учням.

Павло з’явився на світ під час правління Декія в Єгипті. Його батьки померли рано, а родич, який взяв хлопця на виховання, знущався над ним, щоб отримати спадщину. Під час гоніння християн, Павлу стало відомо, що родич збирається розповісти про його прихильність християнській вірі та пішов з міста. Він вирушив в пустелю та жив в печері під горою протягом 91 року. Святий весь час проводив в молитвах, а їжу йому приносив ворон.

Одного разу про Павла дізнався святий Антоній, який прийшов в цю пустелю. Під час розмови святий повідомив, що скоро помре та попрохав поховати його, як християнина, дотримуючись всіх традицій. Помер Павло з молитвою на устах. Два леви вирили могилу, в якій Антоній й поховав святого, а вбрання забрав із собою.

Традиції в цей день.

В цей день прийнято плювати через ліве плече, читати молитви, стукати по дереву, проводити обряди від пристріту та псування.

Також, особливу увагу приділяють домовику, задобрюючи його похвалою та бокалом вина.Народні прикмети в цей день.

На день Павла дме вітер — літо чекайте дощовим.

Ворони часто каркають — до швидкого потепління.

Синиці ховаються ближче до домів, чекайте сильних заморозків.

Вночі на небі багато яскравих зірочок — врожай льону буде гарним.

Мерехтливі зірки на небі — до потепління, а яскраві — до морозів.

На вулиці йде сніг, чекайте заморозків.

Ворони ховаються — до сильних морозів.

Горобці припинили співати, чекайте снігопаду.