28 січня, в народі святкують день Домовика. Як подружитися з ним, та що потрібно робити

28 січня, в народі святкують день Кудеси та пригощають ласощами домовиків.

Домовик – це добрий дух, який мешкає в оселі, оберігає її та допомагає господарям у вирішенні деяких сімейних негараздів. Однак, якщо його зневажати, то він ще той шкідник. Він почне псувати все в домі та лякати своїми пустощами домочадців.

Традиції на Кудеси.

В цей день необхідно веселитися та пригощати домового улюбленими ласощами.

Родина повинна зібратися за святковим столом, підготувати смаколики для домовичка та розповідати жарти й смішні історії, які дуже подобаються домашньому духу.

Для частування домовика потрібно зварити трішки солодкої пшеничної або вівсяної каші. Також, на тарілочку для ласуна покладіть мед, варення, печиво або цукерку та налийте склянку молока. Поставте частування на кухні так, щоб домашні тварини та діти не могли ними пригоститися. Вранці згодуйте кашу птахам – це вбереже родину й оселю від негараздів.Пригощати домовика кашею потрібно 28 січня та 28 липня, а цукерками з печивом на початку кожного місяця та у всі свята.

Правила взаємовідносин з Домовиком.

Домовик любить та захищає ті оселі, де чисто та панує порядок не тільки в домі, але й у сімейних стосунках.

Дух дбає та очищує енергетику того будинку, який не страждає від постійних скандалів домочадців, бруду та надмірного вживання алкогольних напоїв.

Звертатися до нього потрібно вголос, шанобливо та називати хазяїн або дідусь. Якщо він почне бешкетувати, можете його трішки посварити.