28 травня — святого Пахомія Великого. День, коли можна отримати захист від хвороб

28 травня, православна церква вшановує пам’ять святого Пахомія Великого. Він був єгиптянином, жив у пустелі та творив чудеса. У 317 році, Пахомій прийняв таїнство хрещення та попрямував у пустелю вести суворий спосіб життя.

Святий заснував нову форму чернечого життя – кіновію. Вона полягала в повному відокремленні монахів від соціального життя, заборонялися відносини з рідними й монастир огородили захисною стіною. Ченці жили в окремих будинках, за якими було закріплене окреме ремесло. Вони були зобов’язані дотримуватися суворих правил стосовно одягу, сну, їжі. Ченці повинні були постійно читати книги та молитися й заборонялося покидати територію монастиря.Пахомій двічі на день здійснював молитовне богослужіння, забороняв розмовляти під час їжі та наставляв братів на шлях істинний. Він вчив їх утримуватися від земних спокус та позбавив власності, щоб ченці не були користолюбиві. Житло, одяг, їжа та все інше, належало монастирю.

Пахомій заснував п’ять чоловічих та один жіночий монастирі й церкву для пастухів у місті Табенна на берегу Нілу. Він все життя обороняв християнську віру та боровся з єретиками, володів даром пророцтва й зцілював хворих. Помер святий у 346 році.