29 серпня — Феодорівської ікони Божої Матері. Про що слід просити кожній жінці

29 серпня, православні християни відзначають день ікони Пресвятої Богородиці Феодорівської. До неї звертаються при проблемах у шлюбі, бездітності, під час важких пологів та просять безпроблемну вагітність.

Чудотворну святиню написав євангеліст Лука й долю її було не відомо, до появи у 12 столітті в каплиці неподалік містечка Городець. Згодом, князь міста Псков збудував на тому місці монастир – Городецький. Під час нападу, храм згорів й віряни вирішили, що образ втрачений назавжди. Однак, у 13 столітті, під час полювання князь Василій помітив на гілці сосни ікону.

Зняти святиню не вдалося, бо вона піднялася у повітря. Тому, зібрали священнослужителів, народ та провели сумісну молитву. Цей образ напередодні бачили в руках воїна, який був схожий на Феодора Стратилата, тому й назвали Феодорівською. Після того, як зняли ікону, то помістили її в головний Костромський собор.

Після декількох пожеж, святиня вціліла й князь вирішив побудувати особливу церкву з боковим вівтарем. Назвали її Успенський собор Феодора Стратилата. Там святиня знаходилася до 1929 року й після багаточисельних переміщень, зупинилася у кафедральному соборі Костромської єпархії.