29 вересня – ікони Божої Матері «Призри на смирення». В цей день моляться перед образом і просять зцілення від різних хвороб

29 вересня — Свята Православна Церква вшановує свято ікони Божої Матері Призри на смирення. Божественну літургію та Акафіст в соборі Різдва Богородиці звершив клірик собору отець Іоанн Моніка. Настоятель, протоієрей Михаїл Терещенко молився у вівтарі.

Вперше ікона Божої Матері «Призри на смирення» з’явилась у 1420 році на Кам’яному озері у Псковській області. Ця подія відбулася для розради і підбадьорення псковичів в період великого лиха, голоду, що вибухнув над Псковською областю.

У Псковському літописі зустрічається згадка про цей образ: «В літо 6934 (1426), тоя ж осені, бисть знамення від ікони святої Богородиці, на Камені озері, у Василя у двору: йшла кров з правого ока, і на місце капала, де стояла, і на шляху йшла кров, як везли від ікони в убрусі, як в Псков проводжали  ікону Пречистої, місяця вересня в 16, на пам’ять святої великомучениці Євфимії».

Ікона була перевезена в Псков і зберігалася в соборному Троїцькому храмі. На згадку цього перенесення, святкування на честь ікони було встановлено 29 вересня. Стародавній образ «Призри на смирення» не дійшов до наших днів. У XIX столітті вже не зустрічається згадок про стародавню ікону, яка перебувала в Троїцькому соборі, і, можливо, яка загинула під час одного зі стихійних лих.Списків ікони «Призри на смирення» відомо небагато. Один з них прикрашає головний храм у Київському Свято-Введенському чоловічому монастирі. 22 листопада 1995 року Священний Синод УПЦ визнав ікону Божої Матері «Призри на смирення» чудотворною.

Іконографічно образ Божої Матері «Призри на смирення» належить до типу «Путеводительниця» («Одигітрія»).

“Ікона Пресвятої Богородиці “Призри на смирення” дуже шанована в багатьох країнах. З нею пов’язано дивне чудо: ікона відобразилася на склі, яке її закривало. Зараз скло виставлене поруч із іконою. У 1990-ті роки була проведена його експертиза, яка показала, що відбулася органічна зміна структури скла й дане зображення на склі є нерукотворним”.

Перед Її образом моляться про зцілення від різних хвороб: онкології, гепатиту, при втраті зору, при безплідді (про дарування дітей).

Підготовлено за матеріалами сайту «СПЖ».