29 вересня — святої мучениці Людмили. В цей день моляться до неї і просять заступництва.

Свята Людмила жила в кінці дев’ятого — на початку десятого століття. Вона була донькою сербського князя.

Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян, інформують ”Вікна”.

Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри.

Рано овдовівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління сина Вратіслава. Це викликало ненависть невістки – дружини сина, Драгоміри. Після смерті сина Вратіслава, на престол вступив юний онук Людмили, В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була удушена вбивцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були поховані в Течині біля міської стіни. Над її могилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

Молитва до св. мучениці Людмили

Мучениця Твоя, Господи, Людмила, у стражданнях своїх прийняла вінець від Тебе, Бога нашого, мавши бо кріпость Твою, мучителів подолала, сокрушила і демонів зухвальства безсильні. Її молитвами спаси душі наші. Амінь.

29 вересня — святої мучениці Людмили. В цей день моляться до неї і просять заступництва.