20 листопада — день Прокла. Що потрібно просити у святого, та чого не можна робити

20 листопада, православний світ відзначає день Прокла. Він навчався в Іоанна Златоуста ораторству й ще з юного віку любив молитися та постійно присвячував цьому свій час. Іоанн надав Проклу сан диякона, а після й пресвітера. Після його смерті, чоловік почав вести проповіді у храмах, піклувався про бідняків, чим заслужив прихильність та любов парафіян.

Традиції в цей день.

В цей день християни відвідують храм, щоб помолитися святому, прохаючи у нього захисту від неприємних ситуацій під час подорожі.

На Прокла не можна відвідувати баню, бо є ймовірність потрапити під вплив нечистої сили.

З давніх часів, наші пращури проклинали в цей день всю нечисть, щоб вона не вийшла з-під землі. Через морозну погоду на дворі, нечиста сила намагалася увійти в оселю, роблячи це вночі, коли всі сплять.

В якості оберега проводилося три обряди. Необхідно перед сном обійти оселю та тричі перехрестити всі вікна, двері, каміни, печі, вентиляційні виходи й димохідні труби. Також, можна окропитили їх святою водою.

Завжди мийте руки перед їжею. Таким чином ви не тільки захистите себе від мікробів, а й від різної нечисті. За повір’ям, той хто сів за стіл не вимивши руки, з тим біси будуть обідати.

В цей день не можна їсти опівночі, бо в цей час володарем є диявол.

Не варто на свято вживати погані слова, сваритися та кричати.

Також, не ставте на стіл зайвого посуду, таким чином запрошуєте до себе нечисть та не гойдайте ногами, бо на них гойдаються чорти.

Народні прикмети в цей день.

Хмари перисті та утворюють собою довгу смугу — до сильної завірюхи найближчим часом.

Поруч з оселею зайці глибоко ховаються в кучугури, чекайте сильних та тривалих заморозків.

Снігурі співають, а сороки сховалися під дахом — до сильної хуртовини.

На дворі йде сніг, чекайте дощу 3 червня.