3 квітня — день Фоми. Що потрібно зробити кожному господарю, та на що звернути увагу

3 квітня – православний світ відзначає день Фоми. Проживав святий в 6-7 століттях в Константинополі. Служив дияконом, ключарем, а після смерті патріарха Киріака зайняв його місце. Під час хресного ходу, хрести почали битися один об одного та ламатися. Феодор Сікеота сказав, що почнуться церковні чвари та прийде біда. Фома злякався та попросив молитися про смерть раніше, ніж все здійсниться. Всевишній виконав прохання та забрав душу святого, після цього знамення здійснилося – патріарх Сергій став єретиком.

Традиції в цей день.

3 квітня — це останній день, коли можна їхати на санях. Після цього їх потрібно почистити, просушити та сховати до наступної зими. Також, вже слід змінити зимове взуття на більш легке.

За повір’ям, саме 3 квітня прокидається Водяний. Рибалки задобрюють його, приносячи мед, хліб та монети, щоб він допомагав під час риболовлі, а не навпаки.

Вранці відвідайте церкву та помоліться святому про одужання від хвороб. Також, вдома можна провести обряди на одужання.

З водою.

Обряд проводиться перед сном. Потрібно набрати теплої води у ванну та кинути в неї 5 ст. л. солі. Потім 30 хвилин слід полежати в цій воді, потім обтерти тіло рушником та одягти чисте вбрання. Наберіть трохи води з ванної та вийдіть на двір. Вилийте воду під корінь дерева або куща та попросіть землю забрати хворобу.

На перехресті.

Придбайте нову мотузку. Порахувавши кількість хвороб, що турбують в данний момент, зав’яжіть стільки ж вузлів. Під час зав’язування кожного вузла, потрібно вимовляти назву захворювання. Потім необхідно порахувати кількість вузлів, щоб придбати таку ж кількість свічок та поставити їх в храмі за власне здоров’я. Після цього потрібно знайти безлюдне перехрестя, встати в самому центрі та підпалити мотузку. Прочитайте спеціальний замовний текст та йдіть додому, не зупиняючись, не оглядаючись та не розмовляючи ні з ким. Після цього зайдіть в церкву та поставте свічки за здоров’я.

Народні прикмети в цей день.

Багато синіх хмар в небі – до теплої, але дощової погоди.

Гримить грім, чекайте врожайного літа.