3 лютого — Максимов день. Що обов’язково треба зробити в цей день

Людина в обожненні уподібнюється Богові, бо благодать Духа торжествує в ній.
Преподобний Максим Сповідник

3 лютого християни вшановують пам’ять преподобного Максима Сповідника, відомого також за ім’ям Максим Богослов.

Преподобний Максим Сповідник народився близько 580 року Божого в благочестивій родині християн. Батьки змогли дати йому різносторонню освіту та привити любов до Євангелія. Досягнувши зрілості преподобний Максим вирішив вступити на військову службу до імператора Іраклія, але з часом зрозумів, що його покликання зовсім інше. Святий відправився до Хрисопольської обителі, де прийняв чернечий постриг.

Він не міг миритися з ученням єретиків, які стверджували, що буцімто Спаситель, Ісус Христос, мав одну волю – божественну. Преподобний Максим Сповідник доводив, що Христос, маючи дві природи, мав при цьому і дві волі: божественну та людську. Своїх поглядів сповідник не зрікся навіть під численними тортурами та у засланні.

Про життя святого відомо небагато, але його духовний спадок є великою цінністю. Максим Сповідник склав тлумачення важких місць Священого Писання, пояснення молитв, коментарі до творів інших отців Церкви, пояснення богослуження, диспути, трактати і листи.Цього ж дня відзначають день ангела володарі імені Максим.

Зазвичай на Максима господині випікали пироги з начинками з м’яса, яйця, грибів, риби. Пирогами пригощали членів сім’ї, жебраків і просто добрих людей. Було прийнято миритися з тими, з ким сталася сварка. Також намагалися 3 лютого сходити до церкви і помолитися про мир і допомоги в складній ситуації.

Якщо в цей день помолитися Максиму Греку за дорогої людини, то все в його житті буде добре. Молитва Максиму Греку захистить від біди і дарує надію на майбутнє. Часто цьому святому молилися дівчата на виданні без приданого, сироти, знедолені люди. Були й прикмети, які намагалися відстежувати.

Говорили, що 3 лютого при наявності нерозв’язною проблеми можна піти в ліс, відшукати там березу і притулитися до неї, розповісти про все, що тривожить. Вважається, що по дорозі назад вірне рішення обов’язково знайдеться.

Народні прикмети на 3 лютого

— Якщо на Максима через хмари видно Місяць — це до хорошого врожаю пшениці

— Ясне небо на Максима — прикмета того, що порожні комори будуть.

— Ясна погода 3 лютого — чекай затяжних морозів

— Якщо подружжя візьмуться за руки і струсити сніг з дерева, яке росте в їхньому дворі, то це обіцяє їм процвітання і щастя

— Якщо Місяць 3 лютого прихована за хмарами, швидко пливуть по небу — чекай доброго врожаю

— Якщо на Максима запланована зустріч не відбулася, значить, це до добра — кажуть, що Бог від чогось лихого відвів

— 3 лютого народжуються прекрасні сім’янини і господині

— У ніч на Максима можна прив’язати батіг і рукавиці до коня — щоб домовик на неї не сідав. У цей день ходили на конюшню і перевіряли річну упряжку — вважалося, що лагодити її потрібно саме 3 лютого.

— На Максима, 3 лютого, якщо створиш добру справу, то добро обов’язково повернеться

3 лютого — Максимов день. Що обов’язково треба зробити в цей день