3 основні причини, чому виноград сохне ще зеленим, та як цього не допустити

Виноград не потребує особливого догляду, але все ж таки іноді ягоди не дозрівають, а врожай виходить невеликим.

Найрозповсюдженішою проблемою є висихання виноградних грон. Пропонуємо дізнатися, чому це відбувається.

Надмірна кількість грон. Під час врожайного року, на винограді з’являється багато грон. У рослини відбувається стрес, тому вона не може впоратися з такою кількістю. Через це до деяких грон не надходять поживні речовини й вони висихають. Частіше за все з такою проблемою стикаються молоді кущі, які ще недостатньо вкоренилися. Щоб розвантажити чагарники, потрібно прибрати деякі грона ще до дозрівання.

Неправильний догляд. Щоб ягоди виросли соковитими, винограду необхідне регулярне зволоження. У цієї рослини дуже потужна коренева система, яка знаходиться глибоко в ґрунті.  Тому, щоб задовольнити потреби чагарнику, на один кущ знадобиться не менше 10 л. води. При нестачі вологи, ягоди стають млявими та висихають. Досвідчені садівники рекомендують під час посадки живців вкопувати трубу з металу або пластику біля коріння. Воду вливають в трубу й через неї вона надходить до коріння. Після такого поливу, результат не змусить себе чекати.

Сонячні опіки. Відбувається при високих температурах, які тримаються тривалий час.

Хімічні опіки. Підживлення відбувається по листу, коли надворі сонячно, тоді кущ жовтіє, а ягоди сохнуть.Відсутність підгодівлі. Винограду потрібне підживлення двічі на сезон — навесні та восени. Для цього використовують комплексні добрива.

Шкідливі комахи. Виноград боїться ос, бо вони пошкоджують оболонку плодів, через що грона сохнуть.

Бактеріоз. Це найпоширеніша хвороба, що з’являється під час дозрівання врожаю, яку розносять на собі комахи. Перші симптоми — поява плямистості на ягодах. Через деякий час вони стануть млявими та висохнуть. При виявленні хвороби, потрібно негайно видалити пошкоджені плоди. Кущі обробляють фітоспорином або бордоською рідиною. Якщо зараження буде сильним, лікування може не допомогти, тому краще своєчасно оглядати та проводити профілактику рослин.