3 травня — преподобного Федора. Що потрібно зробити в цей день

3 травня, православна церква вшановує пам’ять преподобного Федора Тріхина. Родом він був із Константинополя із заможної родини. Він з юних літ відмовився від соціального життя та пішов жити в пустиню ченцем. За суворий спосіб існування Федір отримав від Господа дар зцілення та чудотворства. Його мощі виділяють миро та лікують хворих людей.

Традиції в цей день.

В цей день не можна нічого робити та влаштовувати святкові події, бо всі християни присвячують час поминанню хворих.3 травня відкриваються ворота у земний світ й кожний має можливість покликати рідних. Зробити це повинна найстарша жінка в родині. Вона повинна зранку відвідати могилу рідної людини, поплакати там та розповісти про свої проблеми.

Також, призвати душу покійного родича можна таким способом. Вийти на подвір’я та голосно покликати. Це не викликає у інших здивування, бо всі знають, що це день окликання.

Після ритуалу потрібно накрити поминальний стіл та поставити на нього 12 страв. Їжа повинна бути гарячою, щоб з неї йшов дим, яким харчуються покійні душі. Головне місце за столом залишають незайнятим.Що потрібно зробити в цей день.

Напередодні необхідно зробити генеральне прибирання.

В цей день потрібно вдягтися в нові речі та вести себе чемно, щоб душі мертвих бачили мир, злагоду й достаток в родині.

Під час відвідування цвинтаря покладіть на могилу гвоздики.

Народні прикмети в цей день.

В небі лунає перший грім, чекайте багатого врожаю.

Дощова погода, віщує поганий врожай меду.