30 березня Святого Олексія. Хто він такий і чим так догодив Господу

Пам’ять Олексія, чоловіка Божого (411 р.) ми вшановуємо 30 березня, а його історія життя здавна була дуже люба народу. Його праці та молитовні подвиги навряд чи хто зможе вмістити. Прп. Алексій народився в Римі, в сім’ї благочестивих Евфіміана і Аглаїди, які довгий час були бездітні і просили Господа про дарування їм чада. Господь почув їхні молитви. З юних років Олексій строго постив, роздавав милостиню, під багатим одягом носив волосяницю. І в ці ж роки в ньому виникло бажання залишити світ і служити Господу. Але батьки хотіли його одружити і після досягнення нею повноліття знайшли йому наречену.

У день весілля він віддав своїй нареченій обручку і пішов з дому. Святий поплив в Едесу і жив там при храмі Пресвятої Богородиці на паперті і годувався хлібом і водою, а милостиню, яку йому подавали, роздавав убогим. Сама Пресвята Богородиця відкрила, що Олексій – чоловік Божий. Багато хто стали його поважати, але він, йдучи від слави, пішов з цього місця. Поневірявся багато років по храмах, просив милостиню, щоб прикрити свою тілесну наготу і просочитися, і вдосконалювався в пості і молитві. За що Господь дарував через нього безліч чудес і зцілень.

Перебуваючи в Римі, невпізнаний своїми батьками, він просив батька свого оселитися в будь-якому куточку двору. Його влаштували в спеціальному приміщенні при вході в будинок. Живучи у своїх батьків, святий Олексій продовжував постити, дні і ночі проводячи в молитві. Будучи ніким не впізнаним, терпів образи і глузування від слуг свого батька. Незадовго до смерті було йому одкровення від Господа про день його смерті.

І тільки після його смерті батьки знайшли в його руці сувій: «Дорогі тато і мама, вибачте мене за заподіяний вам біль. Я бачив вашу любов і страждання, але любов моя до Христа перевершує земну любов до батьків». Батько, мати і дружина святого Алексія з плачем припали до тіла святого. Побачивши такі події, багато хто плакав. Труну з тілом святого Олексія був поставлений посеред центральної площі. До нього став стікатися народ і став молитися, після чого відбувалися зцілення: німі починали говорити, сліпці прозрівав, одержимі і душевнохворі видужували. Його тіло виявилося нетлінним, а згодом від святих мощей стало спливати миро. Джерело

30 березня Святого Олексія. Хто він такий і чим так догодив Господу