30 травня — Євдокія Свистунія. Що треба зробити в цей день

Назву «Свистунія» свято отримало із-за вітрів, які свистять в цей період.

Народне свято Євдокія Свистунія відзначається 30 травня 2019 року (дата за старим стилем — 17 травня). За церковним календарем у цей день вшановується преподобна Єфросинія Московська. Назву «Свистунія» свято отримало із-за вітрів, які свистять в цей період, інформує Ukr.Media.

Історія

Преподобна Євдокія народилася в 1353 році в князівській сім’ї. Її батько, князь Суздальський Димитрій, і мати, княгиня Анна, виховали дочку в послуху й любові до Бога. Коли дівчинці виповнилося 14 років, вони повінчали її з князем Московським Димитрієм Донським. Молоді одружилися по любові. Їх союз призвів до миру двох князівств.

Головною опорою і підтримкою Євдокії була любов до Господа. Чоловік розділяв з дружиною милосердя, пости і молитви.

З 1389 року, після смерті благовірного князя Димитрія від невиліковної хвороби, і по 1407 рік Євдокія виховувала дітей, будувала храми і монастирі. Коли в останній рік її життя їй привидівся архангел Михайло і сповістив про швидку кончину, вона вирішила залишити престол і стати черницею. Прийняла постриг з ім’ям Єфросинія, прожила ще декілька місяців і мирно відійшла до Господа.

Чудесні діяння почалися під час ходи святої до своєї останньої обителі — Вознесенського монастиря. 30 осіб, які доторкнулися до її одягу, зцілилися від різних хвороб.Традиції та обряди

В цей день стежать за погодою. По ній пророкують, яким буде літній сезон.

Закликають небесного сторожа Ондрона, він же Адріан, допомагати посівам. Легенда свідчить, що цей святий зберігає у себе ключі від небесних воріт, які утримують дощові хмари. Коли настає посуха люди просять його напоїти землю. Для цього є спеціальні замовляння і ритуали. Всі обряди для закликання дощу повинен проводити чоловік, бажано від 33-х років. Поширений такий обряд: чоловік виходить на простір з гілкою осики, кланяється на чотири сторони, обстругує гілку, вимовляючи при цьому змову, і встромляє її в землю.

Прикмети

  • Яка погода стоїть на Євдокію Свистунію, таким літо буде.
  • Прохолодний день — прикмета частого граду влітку.
  • День дощовий і місяць тільки зароджується — влітку буде багато опадів. Якщо ще й вітер дме з півночі, то літо буде не тільки дощовим, але і холодним.
  • На яблуні, горобині та бузку багато цвіту — в найближчі дні буде хороша рибалка.
  • Навколо флюгера, шпиля і подібних гострих предметів видно блакитнувате мерехтіння — скоро почнеться гроза.
30 травня — Євдокія Свистунія. Що треба зробити в цей день