30 вересня — Віри, Надії, Любові та Софії. Все що потрібно знати кожній жінці по це свято

30 вересня, православні християни вшановують пам’ять святих великомучениць Віри, Надії, Любові та Софії, що померли за віру християнську. Це сталося у Римі в II столітті, де ще мало було християн, а жили лише язичники.

Софія була вірною християнкою та мала трьох доньок Віру, Надію та Любов. Вона дала своїм дітям імена трьох християнських чеснот, виховала їх у вірі та любові до Христа.

Імператору не сподобалась така їх відданість Господу й він вирішив покарати дочок Софії. Їх жорстоко катували, але вони не постраждали. Тоді язичник наказав їх стратити на материних очах.Цих маленьких дівчаток захоронили на горі за містом. На протязі трьох днів, їх мати Софія не відходила від могил своїх любих донечок та й померла там. Її поховали поряд з її дітьми. Християнська церква за такі муки й вірність Господу, зарахували їх до лику святих.

Традиції цього дня.

В цей день, жінкам радять починати ранок з голосного плачу. Так поминали загиблих святих Віру, Надію, Любов та їх матір Софію. Такий плач вважають оберегом для родини від лиха на цілий рік.

30 вересня, жінкам заборонено займатися домашньою роботою.Також, не можна влаштовувати свята й гулянки.

Народні прикмети в цей день.

В цей день журавлі полетіли у вирій, чекайте сильні морози.

На вулиці грім з грозою – до довгої та теплої осені.