31 травня — Феодота і святих мучениць сім дів. Що потрібно зробити в цей день

У давнину говорили, що саме на дубі ростуть молодильні яблука, а зовсім не на яблуні

Сьогодні, 31 травня, вшановують пам’ять семи дів – мучениць, які постраждали за віру. У переказі говориться, що за правління імператора Діоклетіана, сім дів постраждали за віру, пам’ять яких вшановується 31 травня. Страждання дів були описані в працях мученика Федота — родича однієї з загиблих. Відповідно, його також вшановують у цей день.

Феодота в народі шанують як покровителя і помічника весни. Про нього мовили: «Прийде Федот — останній дуб лист розгорне». За дубам судили про те, яким буде урожай: «Якщо на дубі маківка з опушкою — будеш міряти овес діжками».

Люди шанували дуб. Говорили навіть, що саме на ньому ростуть молодильні яблука, а зовсім не на яблуні. Дещо пізніше дуб став символом громовержця Перуна, і під його кроною могли встановити язичницький храм, куди приносили жертви.

З дуба згодом стали будувати церкви. Але вважалося великим гріхом рубати дуб, а тому, його валили в певний час, об’єднавшись всім селом, для того щоб розділити тягар гріха. Під час таких робіт проводили спеціальні процедури.

Під дубом могли проводитися і весільні церемонії. Так, молоді йшли до дуба, взявшись за руки, після чого повинні були три рази обійти дерево навколо, і після цього їхній союз вважався священним.Народні прикмети на 31 травня

Листя дуба повністю розпустилися — чекай доброго врожаю

Зозуля 31 травня довго і без зупинки кує — прохолодні ранки закінчилися, і можна насолоджуватися теплими днями

Дуб розпустив листя раніше ясена — прикмета, що літо буде посушливим

Сонце 31 травня опускається в серпанок, буде дощ, а хмарно — буде погана погода

Хмара дощова шумить — чекай граду і вітру

До вечора купчасті хмари не пройшли — прикмета до того, що погода зіпсується

Під час заходу сонце стало блідим — буде дощ

На дубі листя розвернулися і стали швидко зростати — щука добре ловиться буде

Увечері чайки кричать — буде ясна погода. Джерело