Пральна машина є в кожній оселі. Це незамінна річ під час прибирання, бо заощаджує час та сили. Однак, щоб прилад довго служив, потрібно правильно його експлуатувати та доглядати за ним.
Перевантаження барабану.
Найпоширеніша причина поломки пральної машини – це надмірне навантаження барабану. Якщо покласти багато речей на один цикл прання, створюється надлишковий тиск на двигун, підшипники, ремінь та інші деталі пристрою. Це може призвести до зношування, перегріву та деформації даних елементів, а також, до погіршення якості прання. Також, перевантаження барабану призводить до збою в балансуванні пральної машини, через що вона почне сильно шуміти та вібрувати під час віджиму. Краще завантажувати барабан, згідно з інструкцією виробника.
Використання невідповідного або надмірної кількості порошку.
При виборі невідповідного до типу тканини, температури чи жорсткості води порошку, псується колір та фактура білизни, а також, може виникнути алергічна реакція. Якщо покласти велику кількість порошку, можуть забитися фільтри та зливні труби машини, а також, утворитися наліт на барабані та ущільнювачах. Це призведе до неприємного аромату машини та білизни. Дозуйте порошок правильно, дотримуючись рекомендацій виробника.
Нехтування чищенням фільтрів та відсіків.
Якщо цього не робити, пральна машина може зламатися. Фільтри захищають пральну машину від сторонніх предметів – монет, шпильок, ґудзиків, які потрапляють в барабан разом з речами. Якщо не чистити фільтри, вони засмітяться та заблокують злив води з машини. Це призведе до переливу води, затоплення підлоги та пошкодження електроніки приладу. Чистять фільтри після кожного прання або хоча б раз на місяць. Відсіки для миючих та ополіскувальних засобів, також, потрібно регулярно чистити. В них накопичуються залишки порошку та кондиціонеру, які утворюють бруд й плісняву, що викликає неприємний аромат. Після кожного прання протирайте відсіки сухою ганчіркою та гарячою водою з оцтом або лимонною кислотою раз на тиждень.