4 липня — Ульянів день. Що потрібно зробити в цей день кожній жінці

4 липня, православний світ відзначає день Юліана Тарсійського. Проживав він у 3-4 століттях, в Малій Азії. Батько дотримувався язичницької віри та був сенатором, а мама була християнкою. Після смерті батька, Юліан та його матір оселилися в місті Тарс. Коли до влади прийшов Галерій Максиміан, почалися гоніння християн. Правитель змушував Юліана відмовитися від християнства, але той відмовився.

Через це святого піддали жорстоким тортурам. Весь рік водили містом та оприлюднено били. Мати Юліана завжди була поряд. Розлючений Максиміан наказав відрубати їй стопи, через що жінка загинула. Святого засунули в мішок зі зміями та скорпіонами, насипали піску, зашили й викинули в море. Після того, коли хвилями тіло святого винесло на берег, люди почали зцілюватися. Потім його мощі перенесли в храм.

Традиції в цей день.

Сьогодні не можна вирушати в далеку подорож та починати нові справи, інакше все скінчиться невдачею.

За повір’ям, вода в цей день особливо чиста. Потрібно пірнути в неї, щоб змити з себе негативну енергетику. Наші пращури виходили в сад, щоб приділити увагу плодовим деревам.

Молодиці проводили магічний обряд, щоб позбутися набридлих залицяльників. Для цього на чистому паперовому аркуші вони писали ім’я такого хлопця, спалювали та пускали попіл за вітром. Після проведення обряду, хлопець лишав дівчину, а на його місце приходив омріяний наречений.Липа сьогодні наділена цілющою силою. Її збирали, сушили та зберігали до зимових днів, щоб потім насолоджуватися гарячим й запашним чаєм, який лікує застудні захворювання.

Господині готували липові настої та вмивалися ними, щоб шкіра була чистою й гладкою. Для приготування знадобиться 1 ст. л. квітів, яку слід залити 1 скл. окропу, залишити настоюватися протягом 30 хв, процідити та можна використовувати.

Проти випадіння волосся допоможе свіжий сік з липових квітів.

Також, липу використовують для відпоювання худоби, щоб вилікувати її від хвороб.

Ще з давніх часів існує заборона на вирубку липи. Хто наважиться зрубати липу, той найближчим часом смерть свою зустріне.

Якщо поряд з будинком загинула або засохла липа — до біди.

Народні прикмети в цей день.

Гримить грім — до негожої погоди, яка продовжиться тривалий час.

В ніч на Ул’янів день навколо зірок червоні або білі кола, чекайте хорошої погоди.