22 жовтня — день ікони Казанської Божої Матері: що потрібно зробити кожні жінці в це свято

22 жовтня, в понеділок, православна церква відзначає день ікони Казанської Божої Матері. Образ знайшли 21 липня, і цей день також вшановують.

Історія дня.

У 16 столітті на попелищі міста Казані, маленька дитина, яку звали Матрона знайшла ікону Божої Матері. Уві сні вона бачила декілька разів Діву Марію, яка вказувала на місцезнаходження образу. Через багато років на цьому місці було засновано Богородицький монастир.

Ікона Казанської Божої Матері чудотворна. Вона дарувала зір сліпим, здоров’я важко хворим, а вороги відступали. Благословенні іконою ополченці, у 1612 році звільнили Москву від польських загарбників. В центрі міста на шану образу було збудовано церкву.

Традиції дня.

В цей день моляться і просять зцілення від хвороб, захисту дому від незгод, благословення молодим, швидко завагітніти та сімейного добробуту.

За прикметою, 22 жовтня, вранці жінки шукали листочки берези, які вкрив іній і дивилися в них наче в дзеркало – за повір’ям це збереже молодість та красу.

В цей день намагалися справити весілля – дощова погода знаменувала щасливе та заможне життя.

Після Казанської, наступало зимове похолодання, тому провітрювали склади та льохи, щоб продукти не псувалися і вистачило до наступного врожаю.