4 травня – День Прокла: Що сьогодні треба зробити, щоб уберегти будинок

4 травня в православ’ї згадують святого мученика Прокла. У народному календарі дата отримала назву день Прокла, ляльник, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Прокл?

Проживав Прокл в III-IV століттях, твердо сповідував християнство і прийняв мученицьку смерть за віру. Коли його з іншими ув’язненими вивели на арену і віддали диким звірам на поталу, тварини до них навіть не доторкнулися. І тоді в люті імператор Діоклетіан наказав відрубати всім голови.

Обряди й традиції цього дня

Назва дня «ляльник» повелася ще від древніх слов’ян, коли дівчата одягали кращі сарафани і водили хороводи, таким чином «лялили» (плекали) гарну теплу погоду.

У Проклів день прийнято проводити обряди на позбавлення від негативної енергії в сім’ї, яка проявляється неприємностями, самотністю, частими сварками.

Сьогодні проведіть обряди для збереження будинку і сім’ї від витівок нечистої сили

У наших предків існував звичай 4 травня проклинати нечисть, яка так і прагнула вкрити землю чорними хмарами і не дати проникнути крізь них сонячному теплу й світлу.

Ритуал проводили знахарі. Вони виходили за околицю, оберталися обличчям на захід, де за народними повір’ями проживає Сатана, і промовляли спеціальне прокляття.

Так що сьогодні сприятливий день, щоб провести обряди і захистити свій будинок від пристріту, псування, ворогів, заздрісників і чаклунів. Не пропустіть його!

Як дізнатися, чи є в будинку негативна енергія?

На присутність в оселі негативу вказують наступні ознаки:

• Ви знайшли чужу річ, яка нез’ясовним чином потрапила у ваш будинок.

• Є потреба якомога більше часу знаходитися поза домом.

• Неспокійно і навіть агресивно поводяться домашні вихованці.

• Перебуваючи вдома, ви постійно відчуваєте занепокоєння, тривогу, нездужання.

• Погано ростуть або в’януть кімнатні рослини.

• Домочадці страждають від безсоння.

• У сім’ї часто виникають розбіжності і конфлікти.Як розпізнати псування в будинку?

Є два надійні способи дізнатися, чи наведене на будинок або на когось із членів сім’ї псування.

1. Перший передбачає використання освяченої солі. На плиті добре розігрійте сковороду і насипте на неї сіль, на повільному вогні прожарити близько півгодини, помішуючи.

Якщо сіль при цьому пожовкла, значить, у вашому будинку все благополучно. Якщо ж вона тріщить і темніє, навіть чорніє, це явна ознака наведеного псування.

2. Другий спосіб проводять з церковною свічкою. Необхідно запалити її та обійти всі приміщення в будинку. Рівне й спокійне полум’я свідчить про здорову обстановку, якщо ж воно сильно коптить і віск швидко капає, значить, енергетика в оселі негативна.

Як захистити будинок від негативу?

Потужною очисною енергетикою володіє освячена сіль, вона забезпечує захист від будь-яких негативних напастей, вбираючи всю гидоту в себе. Рекомендується один раз в місяць посипати нею всі кути в домі і поріг. Через місяць сіль треба зібрати за допомогою совка і віника, і після заходу сонця закопати в безлюдному місці.

Хороший ефект дає обкурювання кожного куточка в оселі димом від ладану або від сушеної лаванди, чистотілу, полину, звіробою.

Наповніть тканинні мішечки сухими травами (дубова кора, чистотіл, пижмо, чортополох) і повісьте їх біля вхідних дверей.

Надійно захистить від чаклунів і всього негативного гілка осики, яка розташована над входом в будинок.

Ретельно прибирайте житло і завжди підтримуйте чистоту, бруд є брамою для проходження в будинок негативної енергії.

Народні прикмети 4 травня

Якщо в Проклів день літає тополиний пух, значить, треба саджати огірки.

Дрібний дощ 4 травня віщує затяжну негоду.