5 березня — Другий день Масляної: Загравання

Масляна в 2019 році триватиме з 4 по 10 березня. За понеділком (Зустріч) приходить масничний вівторок – Загравання.

Масляний тиждень по днях: Другий день – Загравання

Вівторок Масляної називається Загравання. В цей день починалися ігри та розваги. Тривали катання на санках з гірок і на санях, запряжених кіньми. Починалися народні гуляння, забави. У містах або великих селах у дерев’яних балаганах влаштовувалися вистави, неодмінними учасниками яких були Петрушка і Масничне Дід (традиційний дід-зазивала).

По вулицях ходили ряджені в масках, заходили в знайомі хати, співали, танцювали. Будувалися снігові і крижані фортеці, гойдалися на гойдалках, співали пісні. У вівторок жінки збиралися в корчмі. Після гуляння в шинку всі виходили на вулицю, де влаштовувались веселі забави, які тривали майже весь день.

На Масляну молоді люди виглядали собі наречених

Другий день, як правило, вважався днем для молодят. Тиждень-два тому в селах весілля гралися. Тепер ці молоді сім’ї запрошувалися кататися з гори. Всі сімейні пари, у яких нещодавно все село було на весіллі, повинні були скотитися з гори.

У цей самий день було не тільки катання зі снігових гір, але і тривало частування млинцями у всіх будинках: у ці дні молоді люди виглядали собі наречених, а дівчата крадькома дивилися на суджених.