5 головних помилок при консервуванні огірків: як не зіпсувати закрутку

На початку літа, багато господинь починають підготовку до сезону заготівок та консервацій. Приготування малосольних чи солоних огірків є проста справа. Однак, виявляється, дуже часто недосвідчені господині при цьому допускають значні помилки.

  1. Перед консервацією не замочують огірки в воді.

Всім відомо, що огірки напередодні заливають холодною водою та дають їм помокнути протягом 4-8 годин, щоб в засолці вони були хрусткими й пружними.

  1. Беруть огірки для консервування не того сорту або старі.

Для консервування беріть молоді огірки з чорними голочками. Гладенькі огірки є салатним сортом, який не підійде для таких цілей. Якщо ростуть на грядках огірки з білими голочками, вони також не годяться для засолки.



Сортуйте овоч за розмірами, щоб в банці були дрібні та великі огірки. Перерослі та з гірчинкою краще теж не беріть для засолювання.

  1. Беруть воду з-під крана.

Солити чи засолювати огірки водою з-під крана не можна якщо вона хлорована, щоб не втратити продукти. Найкраще беріть воду з колодязя чи джерела або купіть в баклажках.

  1. Використовують дрібну чи йодовану сіль.

Не підходить для консервації йодована сіль, бо від неї продукти стають неприємного присмаку. А звичайна дрібна сіль “Екстра” надає огіркам м’якість та може зірвати кришку при зберіганні. Придбайте краще спеціальну морську сіль чи кам’яну “Помол №1”.



  1. Не проводять стерилізації банок та кришок.

Якщо цього не робити, консервація може бути зіпсованою, через бруд, який ймовірно був у продуктах. Патогенні організми добре розмножуються в таким герметичних умовах. Ще в брудній тарі після консервування утворюється пліснява, яка є дуже небезпечною для здоров’я людини.

5 головних помилок при консервуванні огірків: як не зіпсувати закрутку