5 головних причин, чому жовтіє листя в алое, та що робити, щоб цього не допустити

Найпоширенішою проблемою при вирощуванні алое — це пожовтіння кінців листя. Іноді це може стати причиною серйозних проблем та призвести до загибелі рослини. Тому, варто своєчасно звернути увагу та допомогти їй, забезпечивши правильний догляд.

Надмірний полив.

Алое — це сукулент. Всі рослини такого типу не переносять надмірної вологи. Коріння починає гнити, а листя не отримує достатньої кількості води та харчування. Першою ознакою дефіциту є жовті кінчики. Дотримуйтесь правил поливу, щоб уникнути проблеми. Взимку полив здійснюється тоді, коли ґрунт повністю висохне, а влітку — коли ґрунт висохне наполовину.

Посуха.

Нестача зволоження, також, негативно впливає на алое. Кінці листя стають жовтими, що має не дуже привабливий вигляд.

Підгодівля.

Якщо рослині не буде вистачати поживних речовин, вона буде споживати запаси з листя, через що воно почне жовтіти.

При надмірній кількості підживлення відбувається засолення земляної грудки. Це призводить до зупинки росту.

Суха гниль.

Вона з’являється тоді, коли починає жовтіти листя та поширюється по рослині. Хвороба може призвести до гибелі алое. Щоб виправити ситуацію, вкореніть здоровий пагін або верхівку, поки до них не дійшла хвороба.

Порушення світлового режиму.

Найчастіше листя стає блідим та має жовті кінчики взимку, коли сонячний день короткий. Причиною може бути розташування алое на сонячному боці вікна або на вулиці навесні. Домашні алое не люблять надмірної кількості світла та можуть отримати опіки, через що листя жовтіє.