5 листопада — святого Якова (брат Ісуса). Що слід зробити, щоб бути здоровим

5 листопада, православний світ відзначає день святого апостола Якова. Його батьком був святий Йосип, а дружиною Божа Матір. Яків Молодший належав до одного з сімдесяти апостолів. Брат Господній — так його називали інші. Святого вважають покровителем чоловіків, які займаються важкою фізичною працею. Йому читають молитви про міцне здоров’я та добробут.

Традиції в цей день.

В цей день влаштовувалися «бджолині хороводи». Люди, що розводили бджіл, їли мед у великій кількості. За прикметою, чим більше вдавалося з’їсти, тим більше буде врожай у наступному році. Також, це дійство супроводжувалось дзижчанням, схожим на бджолине, щоб вони навесні створювали більші рої.

Господині готують страви з додаванням меду. Це можуть бути медовуха або пряники з медом.5 листопада чоловіки важко працюють, налагоджуючи упряж для коней та заготовляючи дрова, щоб в оселі будо тепло й затишно.

Апостолу Якову читають молитви про зцілення, захист від усілякого лиха та про те, щоб знайти істинний шлях.

Люди в цей день виходять в поле, щоб нагодувати пташок шматками хліба або пирога. Таким чином залучають успіх в своє життя.

Молоді хлопці на Якова намагаються розрахуватися з усіма боргами, щоб у наступному році одружитися.

Не можна брати на себе відповідальність за справи та проблеми інших. Краще приділити увагу собі та змінам власного способу життя. Не можна тримати зла, краще відпустіть всі образи та покайтеся.

Не починайте роботу там, де ви не розбираєтесь, попрохайте про допомогу. Нічого не плануйте, бо все піде не так, як того хочеться.

За прикметою, якщо знайти в цей день вигнуту або зламану монету, тоді слід чекати на зраду коханого.Прикмети в цей день

Якщо на вулиці град або дрібний сніг, чекайте зими вже з 22 листопада.

Випало багато снігу, який не тане, чекайте теплої зими та гарного врожаю у наступному році.

Йде дощ, чекайте гарного врожаю.

 

5 листопада день янгола відзначають Яків, Святослав, Ігор.