23 жовтня — святого Якова. Чого в жодному разі не можна робити в цей день

23 жовтня, православний світ відзначає день Якова. Він був праведною людиною, не вживав алкоголь та не їв м’ясо. Його батьком був Йосип, який заручився з Дівою Марією. Через це Якова називають братом Господнім. Він був одним з апостолів та очільником Єрусалимської церкви. Святий приймав участь в соборі 51 року, де завдяки його словами сталася резолюція, що була прийнята на Апостольському соборі. Яков завжди допомагав іншим, через що його дуже шанували віряни та навіть ті, хто не належав до церкви.

Він очолював Єрусалимську церкву 30 років. Завдяки йому багато людей почали вірити в Єдиного Бога. Про це дізналися правителі тих часів та злякалися, що всі стануть християнами. В той момент, коли прокурор був у від’їзді, Якова схопили. Його поставили на ґанку перед храмом, де зібрався народ та намагалися змусити зректися своєї віри. Розмова з праведником не дала жодних результатів, тоді його побили камінням. На смертному одрі Яків молився за кривдників та просив Господа їх пробачити.

Традиції в цей день.

Якова вважають покровителем людей, що займаються важкою роботою. В цей день працювали з деревом, виготовляли залізні вироби, ремонтували та виготовляли гужі.

Хтось валяв валянки. За повір’ям, в цей день потрібно закінчити заготівлю дров, щоб в оселі панували тепло та затишок протягом всієї зими.

Також, в цей день наслідували бджіл, їли мед та дзижчали, як ці комахи.

Господині пекли пряники з медом та готували медові напої. При цьому влаштовувались веселощі з жартівливими завданнями. Чим веселіше пройде свято, тим краще бджоли даватимуть мед.
За традицією, сьогодні потрібно розкидати в полі крихти пирога, який був спечений на Казанську восени. За повір’ям, птахи, які їх з’їдять, зроблять землю родючою та наступного року буде великий врожай.
Незаміжні дівчата виходили на вулицю та спостерігали за роботою хлопців. Таким чином вони обирали майбутнього чоловіка, який буде працьовитим.

Хлопці намагалися повернути всі борги, інакше залишаться холостими.

Народні прикмети в цей день.

Випав сніг та не розтанув — до теплої зими й гарного врожаю.
Йде дощ — земля добре вродить.