5 лютого – Агафій-півхлібник: традиції, обряди та прикмети

5 лютого у православному світі вшановують мученика Агафангела. За народним календарем дата отримала назву дня Агафія, Агафій-півхлібник, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Агафангел?

Проживав Агафангел в III столітті, був учнем Анкірського єпископа священномученика Климента. Разом вони допомагали людям, зцілювали і хрестили, наставляли на шлях істинний, багато людей завдяки їм увірували в Бога.

За добродійне життя і віру Христову піддані нелюдським катуванням. Померли від усікновення голови мечем.

Обряди й традиції цього дня

У цей день наші пращури перевіряли продуктові запаси, особливо борошно і зерно. Вважали, чи вистачить до нового врожаю. Звідси і пішла назва Агафій-півхлібник.

Також наводили порядок в засіках і коморах. 5 лютого вважається днем домашніх турбот, тому перевірте і ви сьогодні, чи всього в достатку в домі (борошно, крупи, цукор, сіль), якщо потрібно, то поповніть запас. Затійте генеральне прибирання в коморах, льохах.

А ще обов’язково спечіть пиріг з куркою. За давньою традицією в цей день він символізує щастя і родючість. Кожен член родини повинен з’їсти по шматку пирога, а решту віддають домашній худобі (якщо вона є).

В народі існує забобон, що не можна 5 лютого дивитися на падаючі зірки. Це віщує смерть тому, хто побачить, або його родичам.

Якщо сьогодні вас про щось просять, постарайтеся не відмовляти

За народним повір’ями, в день Агафія день по землі ходять святі і ангели. Люди вірили, що вони могли увійти в будь-який будинок під виглядом мандрівника.

Щоб душа благодаттю наповнилася, і життя счастливим була, в цей день наші пращури нікому не відмовляли у проханні, всіх шанували, хлібом-сіллю пригощали, на нічліг залишали.

Нам нерідко доводиться когось просити або самим виконувати чиїсь проханняЯк це робити правильно, щоб бути почутим? Врахуйте декілька важливих порад:

1. Висловлюйте своє прохання відкрито, чемно і чесно. Не вздумайте маніпулювати людьми і показувати своїм виглядом, що образитеся, якщо вам відмовлять.

2. Перед тим, як звертатися з проханням, подумки уявляйте, як вас почують і допоможуть. Не малюйте в своїй свідомості сумні картини відмови і її наслідків. Позитивний настрій обов’язково притягне виконання прохання, тому звертайтеся з упевненістю, що вам не відмовлять.

3. Просіть м’яко, спокійним тоном і по-доброму. Якщо людина почує прохання наказ, це уразить її і результат відповідно може бути негативним. У випадку, коли вам відмовляють, не реагуйте агресивно і злобно.

4. Не здавайтеся і не бійтеся повторювати своє прохання. Якщо людина не відреагувала на ваше звернення, це ще не означає, що вона не хоче допомагати, може просто не почула або не побачила лист. Через час зробіть другу спробу. Коли отримуєте відмову в одному місці, це ще не кінець світу, пробуйте звертатися в інше.

5. Пам’ятайте, що людям дуже важлива вдячність за їх дії. Тому висловлюючи своє прохання, заздалегідь подякуйте. Навіть якщо вам відмовлять, скажіть «спасибі» за те, що вислухали, можливо, незабаром знову доведеться звертатися до цієї людини.

6. Якщо прохання буде невизначеним, такий може послідувати і результат. Не соромтеся і не бійтеся, не ходіть навколо так близько, розповідаючи передісторії. Це малоефективно. Навіть якщо людина відразу має намір допомогти вам, така побудова прохання може її дратувати і привести в кінцевому підсумку до відмови. Не тягніть, говоріть чітко і по справі.

Народні прикмети 5 лютого

Якщо 5 лютого багато снігу, значить, влітку щедро хліб вродить.

Сонячний день Агафія день віщує ранню весну.