5 серпня — Почаївської ікони Божої Матері. День, коли можна випросити здоров’я для себе та рідних

5 серпня, православний світ відзначає день чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Почаївської. Її шанують в багатьох країнах світу та поклоняються християни всіх віросповідань.

Зберігається святиня у Почаївській Лаврі на протязі 400 років. Вона створила багато чудес, які засвідчені в монастирських книгах. Віряни звертаються до святого лику з молитвами про зцілення від недуг, настанову на шлях істинний для грішників та звільнення від полону ворога.

Саме 5 серпня було позбавлено Почаївську Лавру від нападу турецьких загарбників. Під час облоги, ігумен монастиря з вірянами почали молитися й благати про порятунок у Божої Матері та Іова Почаївського. Коли почався штурм, монахи почали співати акафіст Божої Матері й раптово над храмом з’явився образ Богородиці з янголами, які тримали мечі в руках. Поряд був преподобний Іов, який молився Діві Марії про порятунок.

Вороги почали стріляти в Богородицю, але стріли відскакували та вражали лучників. Почалася паніка й нападники від переляку вбивали один одного. Монахи взяли в полон всіх тих, хто вижив й згодом вони прийняли християнську віру.