5 способів боротьби з білокрилкою на городі. І не треба ніякої хімії

Розсада капусти часто страждає від білокрилки. Ці білі мошки живуть під листям капусти. Її слід позбутися, інакше вона знищить весь врожай. Однак, не потрібно одразу купувати отрутохімікати, бо існують більш безпечні, але не менш ефективні народні методи.

Білокрилка дуже маленька та схожа на мошку. Вона любить вологе середовище та температуру 24-26 градусів тепла. В таких умовах шкідник швидко розмножується. Білокрилка харчується соком листя капусти, через що вона жовтіє та з’являються чорні плями. Овочі погано ростуть та їх не можна вживати в їжу. Також, білокрилка переносить хвороби, які нелегко вилікувати. Крім капусти, шкідник вражає помідори, огірки, кабачки, перець, баклажани, салат, селеру та квіти. Боротьбу слід починати негайно.

Народні методи.

Білокрилка має здатність звикати до отрут. Тому, слід вжити різних заходів усунення шкідника. Народні методи можуть не спрацювати з першого разу, через що доведеться повторювати обробку раз на 5 діб або по мірі появи комах.

Молоко, олія, сода.

На 5 літрів води додайте 100 мл миючого засобу, 100 мл олії та 0,5 літра молока. Обробіть листя капусти з кожного боку.

Настій часнику.

100 грамів часнику подрібніть, залийте 0,5 літрами води та залиште на 5-6 днів. На 1 літр води додайте 5 мл настою та обприскайте капусту.

Йод та сода.

На 1 літр води додайте 40 грамів господарського мила, 1 ч. л. йоду та 2 літри води. Перемішайте та розведіть в 10 літрах води. Одразу обробіть розчином капусту.

Настій полину.

Візьміть 2-3 ст. л. трави, залийте 1 літром води та залиште на 2 дні.

Настій деревію.

Візьміть 3-4 ст. л. сухої трави, залийте 1 літром води та залиште на 3 дні.

Настій перцю.

Візьміть 2 штуки гіркого перцю, залийте водою та залиште на 3 дні, процідіть, додайте половину шматка дігтярного мила, 1,5 літра молока, 100 мл олії й 15 мл води. Ретельно перемішайте та обробіть рослини. За бажанням додайте 80 грамів «Актофіту».

Також, можна змити білокрилку та липкий наліт, що вони залишають, водою. Потім на 0,5 літра води додайте 3-4 ст. л. рідкого дігтярного мила та натріть листя за допомогою губки. Цей спосіб підійде лише для невеликої ділянки з капустою.

Ще можна повісити над капустою стрічку для мух.