5 жовтня — день Фоки. Що потрібно зробити, щоб захистити свій будинок від зла

Як сьогодні не пустити нечисту силу в будинок?

5 жовтня православні християни згадують священномученика Фоку єпископа Синопського. У народному календарі дата отримала назву день Фоки, листодер, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Фока?

Цей ранньохристиянський святий, який проживав у I-II століттях і був єпископом у місті Синоп. В особистому житті був благочестивим і ревно проповідував Євангеліє. У період правління римського імператора Траяна почалися гоніння на християн, Фоку піддали катуванням і стратили в 117 році.

Обряди й традиції цього дня

5 жовтня на Русі шанують також старозавітного пророка Іону. За легендою він протягом трьох діб перебував у череві кита, де постійно каявся і молився. Господь дарував Іону свободу, а в пам’ять про цю подію сьогодні забороняється продавати, купувати, ловити чи їсти рибу, щоб не розгнівати святого пророка.

Якщо сьогодні вам раптом доведеться відправитися в ліс, то знайте, що шишка, яка впала на голову — хороший знак, що віщує багатство.

День Фоки наші предки по-іншому називали листодером, оскільки з цього часу зазвичай починалися сильні осінні вітри, які буквально здирали з дерев листя. У народі день вважали негарним, боялися, що пориви вітру можуть принести з собою хвороби, псування або нечисту силу. Щоб вітер не був таким сильним, в народі дотримувалися ряду прикмет: не можна було 5 жовтня руйнувати мурашники, спалювати старі віники, бити палицею чи батогом по землі.Проведіть сьогодні важливі обряди, щоб не пустити в будинок нечисть

Люди у всі часи вважали будинок святим місцем, своєрідною фортецею, в якій можна сховатися від проблем, відпочити, розслабитися і відгородитися від зовнішнього світу. І коли недоброзичливці хочуть навести зло на сім’ю, то в першу чергу штурмують саме цю фортецю. Тому важливо знати, як не пустити на поріг своєї хати нечисту силу і вберегти житло від псування.

Захищаємо вікна

Підвищеним джерелом небезпеки є вікна. Нечисть може проникнути через них у будинок, прикинувшись будь-яким предметом або істотою — уривком газетного аркуша, чорною кішкою, сухою гілкою або листочком із дерева, птицею. Іноді навіть нічний метелик, який наполегливо прагне залетіти у вікно, може виявитися злісною сутністю.

Захистити вікна можна за допомогою амулетів, виготовлених з різнокольорових і строкатих клаптиків, ґудзиків, стрічок, намиста в поєднанні з пір’ям птахів. Все це довільно потрібно закріпити на каркасі з гілок верби, потім окропити свяченою водою і закріпити над вікнами на нитці.

Захищаємо вхідні двері

Через вхідні двері в будинок можуть проникати не тільки нечисті сили, але і злі люди, вороги. Щоб від усіх захистити своє житло, проведіть енергетичну чистку дверей. Вимийте її гарненько звичайною водою спочатку зсередини, потім зовні. Воду вилийте подалі від будинку на роздоріжжі, а ганчірку або губку, якою мили, закопайте під осикою. Потім окропіть двері освяченою водою, перехрестіть і тричі прочитайте молитву «Отче наш». Це дуже сильний обряд, жоден чаклун не переступить поріг вашого будинку.

Важливо! Коли будете проводити захисні ритуали вікон і дверей, постійно повторюйте замовні слова: «Як для людей, що живуть на землі, далекий небесний місяць, так для всякої нечисті мій будинок недосяжний. Амінь».

Добре захищають від нечистої сили гілки осики. Наріжте їх і розставте по всіх кутах двору і будинку, а також у підсобних господарських приміщеннях (сараї, гараж, пташник).Народні прикмети 5 жовтня

  • Якщо в день Фоки на березах ще залишилося не облетіле листя, значить, сніг випаде не скоро.
  • Подивіться сьогодні на клен і черемху, якщо на них жодного листочка не залишилося, то через кілька днів чекайте справжню зиму.