Чому знахарі радять з цього дня гуляти частіше на свіжому повітрі?
6 березня православні християни згадують преподобного Тимофія. У народному календарі дата отримала назву Тимофій-Весновій, інформує Ukr.Media.
Хто такий святий Тимофій?
Проживав Тимофій у VIII столітті в Малій Азії. З юності присвятив себе утриманню і молитвам, за що Господь дарував йому здатність зцілення і владу над нечистю. Багато чудес звершив Тимофій своїми молитвами – від важких недуг людей вилікував, від демонів визволив біснуватих.
Останні роки прожив відлюдником, поневіряючись по пустелях і молячись. Помер у глибокій старості.
Обряди й традиції цього дня
У народі вважалося, що та нечисть, яка взимку не буяла, а в сплячку укладалася, з 6 березня прокидається і починає творити темні справи. Тому на Тимофія-Весновія люди виходили куди-небудь вище (на горби, пагорби) і розкладали там багаття.
Вони були ритуальними і в народі вважалися сполучним ланцюгом між землею і сонцем. Така золота вогненно-сонячна доріжка обов’язково повинна нечисту силу погубити.
Від цих ритуальних багать запалювали факели і обходили з ними по периметру свої земельні наділи, щоб вберегти майбутній врожай від злих духів. Молодь стрибала через вогонь для очищення від проблем, хвороб і гріхів. Водили й скотину навколо багать, щоб уберегти від хвороб.
Для позбавлення сім’ї від бід і нещасть, господиням сьогодні треба розпочати генеральне прибирання, ретельно вимести, вимити двір і будинок, а ще від всякого непотрібного мотлоху позбутися і від зламаних речей.
Порада знахарів – сьогодні можна сміливо відкривати сезон прогулянок
З Тимофія-Весновія і людина, і тварина раділи теплу, сонечку і приходу весни. І старий, і малий на вулицю прагнули. На Русі з цього дня стареча злазила зі своїх печей, на яких пролежала всю зиму, і виходили на призьби. Купками збиралися, вели бесіди, розповідали всякі життєві історії, а малеча навколо них збиралася, як зграя горобців, щоб послухати.
Навіть цілителі і знахарі радили з 6 березня часто і подовгу гуляти на свіжому повітрі.
Вирушаючи на прогулянку, не забувайте про народні прикмети, які століттями складалися і перевірялися, і часом дуже багато можуть передбачити:
1. Гуляючи, будьте обережні і слідкуйте за своїми речами. Якщо втратите рукавичку, чекайте нещастя; а шпильки для волосся не дорахуєтеся – значить, незабаром втратите шанувальника.
2. Перед виходом з будинку нічого не зашивайте, інакше прогулянка вийде невдала.
3. Ніяких знайдених носових хусток не підбирайте – будете гірко плакати.
4. Під час прогулянки не переходьте дорогу похоронної процесії, інакше захворієте незабаром.
5. Не кожну знайдену на дорозі річ слід піднімати. Цвях принесе неприємності, ґудзик – біду, і лише монетка – щастя.
6. Якщо, вийшовши з дому, ви побачили, як через дорогу переповзає дощовий черв’як, значить, під час прогулянки зустрінете цікавого співрозмовника, побачите щось незвичайне або почуєте цікаві новини.
7. Часто прогулюючись в парковій зоні біля ставу можна побачити велику кількість рибалок.
Якщо захочете подивитися, як у них рибка ловиться і будете проходити зовсім близько, то не переступайте через шапки, що лежать на землі, голова буде сильно боліти і у вас, і у власника речі. І через вудки не переступайте, в народі кажуть, що тоді на них риба перестає ловитися, до того ж і від господаря можна отримати наганяй.
8. Гуляючи на природі, не переступайте через обгорілі поліна, а то підхопите простудне захворювання.
Народні прикмети
Якщо сьогодні східний вітер дме, чекати тепла залишилося зовсім недовго.
Якщо 6 березня зустріти білого зайця, значить, ще обов’язково випаде сніг.