6 червня — Вознесіння Господнє. Що обов’язково маємо зробити в цей день

Вознесіння Господнє – одне з головних дванадесятих свят, що відзначаються церквою. Свято є перехідним і залежить від дати святкування Світлого Великодня. У цей день віруючі дотримуються церковного статуту і моляться Вищим Силам про благополуччя.

Вознесіння Господнє відзначається через 40 днів після святкування православними християнами Великодня і в 2019 році випадає на 6 червня. У цей світлий день Ісус Христос здійснив останню путь на небо, де возз’єднався з Богом-Отцем і Святим Духом. До цього він ще 40 днів був своїм учням в вигляді людини, давав настанови і благословляв на нові звершення в ім’я віри. Джерело

Що можна робити 6 червня:

В цей день всі віруючі намагаються відвідати церкву, щоб помолитись на славу Господа. Напередодні свята, в середу, відбудеться всеношна служба, а в четвер, 6 червня, пройде святкова літургія. Після неї читаються розділи Нового Завіту.

За традицією в цей день господині готують особливе частування – драбинки. Вони символізують шлях Господа на Небеса. Драбинками називають пироги, начинені цибулею і прикрашені перекладинами з тіста.

На свято Вознесіння Господнього кожен може звернутися до Господа з молитовними словами, покаятися в своїх непристойних вчинках і попросити допомоги у Вищих Сил.

Після свята, згідно з народними прикметами, літо вступає в свої права, тому оселі прикрашають свіжою зеленню і квітами.

Молоді дівчата в день Вознесіння Господнього завивають березові гілки. Якщо до свята Трійці вони залишаються зеленими і не в’януть, то дівчат очікує щасливе майбутнє.

Поминання пoкiйних родичів проводиться в колі сім’ї.Що не можна робити на Вознесіння:

У радісний день Вознесіння Господнього потрібно підтримувати мир і спокій. Виключіть будь-які конфлікти і проведіть день в колі близьких людей, помоліться за здоров’я і благополуччя всіх, хто вам дорогий, і обов’язково зателефонуйте рідним, які знаходяться далеко від вас.

У цей день варто відкласти роботу, щоб не відволікатися від молитов і гармонії. Якщо робота необхідна, то перед початком справи і по її завершенні обов’язково піднесіть молитви Господу.

У цей день не можна вимовляти фразу «Христос Воскрес», тому що в день свята з храмів виносять Плащаницю.

Пoкiйних в цей день теж не відспівують, в церквах і храмах не служать пaнaхиди.

У святковий день не можна смітити і плювати на землю, щоб не розгнівати Вищі Сили і не накликати на себе неприємності.

Не можна в день свята займатися важкою працею, роботами в саду і городі, робити ремонт.

За повір’ями, такі дії можуть накликати біду і хвороби на всю сім’ю.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!