Православна церква сьогодні згадує мученицю Агрипину, яку в народі називали Горпиною Купальною. Цей день вважається одним з найкращих для заготівлі лікарських трав. Всюди в Україні люди вдосвіта, до схід сонця, вирушали в ліс і на левади, щоб запастися природним зцілювачами. Також цього дня, напередодні Івана Купайла, влаштовували масові купання та відвідини лазень. Головне було запастися добрим віником.
Жити заради Христа. Свята Агрипина навіть відкинула заміжжя, щоб повністю присвятити себе служінню Господу. У середині третього століття, в роки правління імператора Валеріана, ревна християнка постала перед судом. Її звинувачували в тому, що вона сповідувала Христа як Істинного Бога і Спасителя. Мужньо зазнавши жорстокі катування, свята Агрипина преставилася Господу. Сподвижниці мучениці — Васса, Павла і Агафоника — таємно вивезли тіло святої в Сицилію. Там біля труни мучениці стало відбуватися безліч зцілень. Приблизно в 11 столітті мощі святої Агрипини були перенесені до Константинополя.
6 липня: прикмети та повір’я
- Якщо йде дощ, то через п’ять днів буде сонячне.
- Якщо не чути в цей день співу солов’я, то скоро поспіє ячмінь.
- Після дощу веселка довго тримається – до сирої погоди.
- Увечері на ясному небі зірниця виблискує – до опадів.
- Мурахи днем в мурашник сховалися – до негоди.
- Сон з 5 на 6 липня віщий, але розгадати його буде непросто. Сновидіння, побачене вдень 6 липня, виповниться, але все буде навпаки, не так як уві сні.