Хто не любить холодець традиційну слов’янську закуску.
Приготувати її, зазвичай, можуть тільки знані господині й в кожної з них є свої секрети перетворення м’ясного набору у неперевершену страву.
- Вибір м’яса.
Головним інгредієнтом холодцю є м’ясні набори, які складаються з свинячих ніжок. В них дуже багато желатину, що дасть змогу добре застигнути холодцю. Також, можна взяти свинячу рульку, телячі суглобові кістки. Далі краще взяти декілька видів м’яса, курку, індичку, гуску або телятину, кролика та інше.
- Замочування м’яса.
На початку все м’ясо потрібно розібрати, розділити на частини, великі кістки порубати та замочити в холодній воді на 12 годин, щоб вона вкрила м’ясо повністю. Вода розмочить забруднення та розм’якшить шкірку. Потім його добре промивають, міняючи декілька раз воду.
- Перша вода.
Залите водою м’ясо ставлять варитися на вогонь. Після того, як вода закипить, потрібно, обов’язково злити цей бульйон, це забезпечить холодцю прозорість та добрий смак. Потім потрібно ще раз промити м’ясо, залити його чистою водою на 2 см вище та поставити варитися. Після закипання, зменште вогонь на мінімум.
- Додавання спецій.
Щоб отримати добрий холодець, його потрібно варити п’ять годин, не менше. В кінці додають потрібні спеції: сіль, перець, лавровий листок й інші та овочі, такі як морква і цибуля. Сіль, зазвичай, проявиться тільки після застигання холодцю, тому солити потрібно обережно.
- Обробка м’яса.
З готового холодцю дістають все м’ясо, кістки, шкіру та інше, а бульйон проціджують. Відокремлюють від кісток м’ясо, подрібнюють його, додають подрібнений часник та перемішують.
- Викладання та охолодження.
Отриману масу рівномірно викладають в спеціальні емальовані чи пластикові лотки, заливають гарячим бульйоном та притрушують меленим чорним перцем. Коли холодець повністю охолоне, переносять його на середню полицю холодильника й прикривають кришками.
Смачного!