6 правил прання темного одягу. Колір не полиняє

Перед пранням, кожна досвідчена господиня перебирає та ділить одяг за кольором: білий, темний та кольоровий. Кожен з них потрібно прати окремо — це золоте правило, яке збереже речі.

Якщо під час прання білого та кольорового одягу проблем не виникає, то з темним вони є.

Найпоширеніша проблема темного одягу — це втрата кольору після прання. Зазвичай, це відбувається через недотримання правил прання.

Пропонуємо дізнатися, як правильно прати джинси та інші темні речі, щоб вони не втратили свій насичений колір.

6 правил прання темного одягу.

  1. Темні джинси перед пранням потрібно, обов’язково, вивертати навиворіт, щоб знизити вплив порошку та води на волокна тканини — це допоможе уникнути вицвітання.
  2. Темний одяг потрібно прати в холодній воді, бо вона не буде вимивати колір з тканини. А от використання теплої та гарячої води може призвести до вицвітання.
  3. Джинси та інші темні речі рекомендовано прати на делікатному режимі, завдяки якому можна уникнути зайвого тертя речей під час прання.
  4. Для прання темного одягу потрібно використовувати спеціальні м’які миючі засоби, призначені саме для цього виду одягу. Порошки краще не використовувати, особливо, якщо вони містять відбілювач та іншу агресивну хімію.
  5. Використовувати кондиціонер або ополіскувачі для білизни при пранні темного одягу не варто. Ці засоби залишають після себе не лише приємний аромат, але й розводи та білі сліди на тканинах, які можуть негативно вплинути на колір джинсів та інших темних речей.
  6. Не можна разом прати темний й кольоровий одяг, бо вони линяють та можуть «обмінятися» під час прання своїми фарбами один з одним. Також, важливо не перезавантажувати пральну машину, інакше буде низька якість прання, тобто одяг погано випереться.