6 травня — День Юрія: що не можна робити в цей день

6 травня відзначається одне з найбільших весняних свят на честь Юрія (Георгія) Змієборця – святого мученика і воїна.

На іконах цього святого зображують як мужнього воїна, котрий верхи на білому коні списом проколює змія. Це символ перемоги святого над дияволом, перемоги добра над злом.

Юрія вважали захисником свійських тварин, особливо корів. А тому цього дня майже скрізь в Україні виганяли на пасовиська худобу з різними обрядами.

Говорили, що ранкова роса 6 травня володіє цілющою силою. Якщо її зібрати, то можна використовувати цілющу вологу для лікування хвороб і зняття пристріту. Однак таку росу можна зібрати тільки до сходу сонця.

У різних регіонах України були щодо цього свят свої традиції. Однак, найпоширенішими вважалися такі:

перед вигоном господарі годували тварин квітками – юрочками, аби тварини давали багато молока, виганяли корів обов’язково після сходу сонця «щоб зрання відьма не зашкодила» та, звичайно, молилися до святого Юрія, аби він беріг худобу.

Наші предки вважали, що не можна нічого в’язати в день Юрія і навіть просто тримати в руках вироби з вовни — вовки всіх овець в отарі перегризуть. Також не можна кричати і лаятися в цей день — може вбити грозою.

Господині 6 травня вивішували на ніч на вулицю вологий рушник. Якщо вранці він висох — це означало, що буде хороший урожай огірків.Народні прикмети на 6 травня

Тепла погода на Юрія — скоро літо настане

Сильний дощ на Юрія — трави багато виросте

Зростаючий місяць, сильний вітер, який жене хмари на похмурому небі — така погода збережеться ще досить довго

Комарі 6 травня в зграї збиваються — чекай потепління найближчим часом

Ніч з 6 на 7 травня дуже тепла — хліб встигне дозріти до перших морозів

Віє вітер південний — буде багатий урожай. Північний вітер 6 травня віщує ранні заморозки восени. Джерело