6 вересня — святої Сіри, діви Перської. У неї просять допомоги та заступництва

6 вересня, православний світ вшановує пам’ять святої великомучениці Сіри. Вона жила у 6 столітті на території Персії та була донькою язичницького жерця. Після смерті матері, батько віддав дівчинку на виховання жриці й вона також стала жрицею вогню.

Одного разу, Сіра зустріла бідних християн, розговорилася з ними та почала вірити в Ісуса Христа. З того моменту вона почала жити як християнка, вчила молитви, псалми, постилася та читала християнські книги. Захворівши, свята пішла до церкви, щоб отримати допомогу та зцілення, але через зв’язок з язичниками їй відмовили. Дівчина не розгнівалася, а з щирою вірою доторкнулася до одягу священнослужителя й відразу одужала.Сіра прийшла до єпископа та попросила, щоб він її охрестив. Він їй відмовив й попросив спочатку відкрити своє віросповідання рідним, а потім прийти до нього, якщо вона ще залишиться вірною Христу. Свята розгромила жертовник та голосно промовила перед всіма, що зрікається язичництва й вірить у Спасителя.

За таку поведінку святу спочатку довго били, а потів кинули в темницю. В цей важкий час Господь підтримував Сіру, тому вона не відчувала болю й швидко зцілювалася. Підкупивши сторожів, дівчина втекла й пройшла обряд хрещення.З того моменту, Сіра отримала дар чудотворення та зцілення. Вона пережила багато страждань, знущань, принижень та загинула мученицькою смертю через повішення.