7 кращих способів посадки картоплі, для великого врожаю

Картоплю вважають другим хлібом та садять в Україні майже всі, хто має присадибну ділянку, а також в промислових маштабах. Для отримання доброго та багатого врожаю бульби, люди вдаються до різних способів її вирощування.

Вкривають соломою.

Восени підготуйте ділянку під посадку картоплі навесні. Для цього розкидайте по ній перегній та перекопайте його разом з перепрілою соломою чи рослинними залишками. Рано весною цю ділянку розпушіть граблями чи злегка прокультивуйте її, а після розкладіть по ній рядками на відстані 35-40 см. одна від одної насіннєву картоплю. Наверх покладіть 20 см шар соломи, яка зашкодить проростання бур’янам, може добре утримувати вологу в землі, не потрібно її розпушувати та підгортати. Є один суттєвий недолік цього способу – під соломою заводяться гризуни.

Вкривають плівкою.

Підготовлену ділянку під картоплю, зорану разом з перегноєм та добривом землю, вкрийте чорною  стабілізованою плівкою з прорізами хрестом розміщені в шаховому порядку, розмір яких 10 см. В кожний отвір покладіть пророщену бульбу. При посадці ранніх сортів картоплі, врожай  можна буде отримати наприкінці липня. Для цього потрібно скосити бадилля, згорнути плівку та зібрати урожай. Головна умова забезпечити посадкам своєчасний полив.

Садять в мішки.

З метою заощадження місця на присадибній ділянці можна посадити картоплю у невеликого розміру повітропроникні мішки. Їх легко перемістити в сприятливі місця при несприятливих погодних умовах. На дно мішків насипте живильний ґрунт заввишки 20-25 см, в який посадіть декілька картоплин вже з паростками та засипте їх таким же шаром ґрунту. Мішки закріпіть між собою, щоб вони не впали. Як тільки бадилля картоплі відросте, підсипте в мішок живильний ґрунт та полийте його. Робіть так поки не заповниться землею ємність до верху.

Традиційно під лопату.

На підготовленій зораній ділянці натягніть на всю довжину мотузку, яку закріпіть на кілки. На відстані 30-35 см викопайте ямку, покладіть в неї бульбу разом з добривом та присипте землею з наступної ямки. Наступний ряд формуйте через 70 см від попереднього. Після посадки розрівняйте ділянку граблями. Доглядайте таку ділянку традиційним способом: прополка, полив, розпушування та підгортання.

У високі гребні.

Якщо земля на ділянці глиниста чи заболочена, картоплю варто садити в високі гребні. Їх роблять за допомогою дисків для обгортання чи нагортають вручну. Відстань між гребенями має бути не менше ніж 70 см. На вершині гребня вручну зробіть лунку, а на дно її покладіть бульбу з добривом. Після сходів картоплі, упродовж сезону декілька разів підгорніть, систематично прибирайте бур’яни та захищайте її від шкідників й хвороб.

Біля стіни чи паркану.

Відступіть від південної сторони стіни півметра та сформуйте з дощок опору, насипте туди перегній й посадіть в нього бульбу. При відростанні картопляного бадилля підсипте під кущі родючу землю, щоб грядка вийшла високою й теплою. На такому ґрунті бульба добре росте, головне вчасно поливати її та підгодовувати.

Садять в бочку.

При посадці картоплі в глибоку ємність, вона згодом може формувати корені в кілька ярусів, на кожному з яких утворює велику кількість бульби.

Для цього підійде пластикова чи металева бочка або контейнер. Дехто практикує складені стовпчиком покришки з автомобільних коліс. В ємностях вирубіть дно, просверліть у стінках отвори, наповніть її родючим ґрунтом заввишки 20 см., на відстані розкладіть декілька бульб та засипте таким же шаром землі зверху. Після відростання бадилля в картоплі підсипайте шари землі під нею, а в ці шари кладіть пророщену бульбу. При великій концентрації саджанців у ємності, ґрунт в ній постійно зволожуйте та підживлюйте. В результаті отримаєте великий врожай смачної екологічно чистої картоплі.