7 липня — Різдво Івана Хрестителя (Івана Купала). Що категорично заборонено робити в цей день

Івана Купала – дуже давнє свято, тому відстежити його точну історію важко. Спочатку це торжество вважалося виключно язичницьким: люди закликали вищі сили і духів принести їм великий урожай і хорошу погоду. Язичницьку «версію» свята відзначали в день сонцестояння – 20-22 червня.

А ось сьогодні Івана Купала вважається більше християнським святом. Вся справа в тому, що Купала збігається з ще одним святом – Різдвом Іоанна Предтечі (Іоанна Хрестителя). За старим стилем його відзначали 24 червня, а в сучасному календарі Івана Купала – 7 липня. Джерело

Івана Купала: що заборонено робити цього дня

У ніч на Івана Купала прокидається вся нечисть світу. Темні сили покидають місця свого проживання – ліси і водойми. Тому на Купала, згідно з повір’ями, можна сміливо йти в ліс або на озеро. Однак в цей час особливо обережними повинні бути вагітні, діти і люди похилого віку.

За повір’ями, всю ніч на 7 липня категорично заборонено лягати спати. Це знову ж таки пов’язано з нечистими силами, які прокидаються в цей час.

Згідно ще одному повір’ям, на Івана Купала не варто нічого продавати і давати в борг. А якщо людина знайде на дорозі гроші – навіть велику суму – ні в якому разі не можна їх брати.

Церковні заборони на Івана Купала

Слід розуміти, що спочатку Івана Купала було язичницьким святом. Багато традиції збереглися і до наших днів. Однак помилково їх вважати християнськими, адже більшість з них церква не визнає. Про це розповідаємо далі.

Так, наприклад, на Купала прийнято стрибати через вогнище – це вважається ритуалом очищення. Однак цей обряд заборонений Богом ще в Старому Завіті.

Ще одна популярна розвага на Івана Купала – ворожіння на судженого, пускаючи вінок з вплетеними магічними квітами і рослинами на воду. Біблія ж говорить, що віщуни, маги, заклинателі, розпусники Царства Божого не успадкують.



На рахунок поклоніння чужим богам в Біблії також сказано: Господь Бог является ревнителем, Он наказывает предавших Его христиан, поклоняющихся другим богам, проклятиями и болезнями.

У день Купала також відзначають важливе християнське свято – Різдво Іоанна Предтечі. Тому, як і на більшість православних свят, в цей час забороняється займатися важкою працею, наприклад, прибирати, прати, прасувати, шити. Всі роботи по дому краще відкласти на інший день. Також не варто сваритися, сваритися і бажати комусь зла. Вважається, що вся негативна енергія повертається потрійний силою.

Для тих, хто має намір дотримуватися Петрового посту, не слід вживати в їжу жирні і молочні продукти.

Також вважається, на Купала не можна використовувати ножі, особливо заборонено різати хліб і круглі продукти.