7 лютого – Григорій Богослов: традиції, обряди та прикмети

7 лютого в православ’ї день пам’яті святителя Григорія Богослова. За народним календарем дата отримала назву Григор’їв день, Григорій-весновказівник.

Хто такий святий Григорій?

Проживав Григорій в IV столітті. У нього ще були сестра Горгонія і брат Кесарій. Вся сім’я, включаючи батьків, шанується в лику святих.

В історії християнства Григорій був видатною особистістю, мислителем і церковним діячем. Він отримав чудову освіту. Чимало сил поклав для викорінення язичництва, своїми поетичними і глибокими проповідями багатьох людей звернув в істинну віру Христову.

Обряди й традиції цього дня

З давніх часів дійшли до нас декілька заборон на Григор’їв день, яких треба дотримуватися і сьогодні:

Не можна підстригати волосся і нігті, це призведе до дрібних проблем. Краще почекати до завтра.

Суворо забороняється плювати собі під ноги, всі дороги і шляхи на найближчий рік виявляться невдалими.

Намагайтеся сьогодні не розсипати сіль, інакше конфлікту з близькою людиною не уникнути.

А ось для вирішення грошових і торговельних питань 7 лютого вдалий день.

Щоб справи у торговців складалися благополучно, треба під прилавок покласти заговорений шматочок цукру, надійно ховаючи від сторонніх очей.

Якщо в Григор’їв день випадково пролили молоко, не засмучуйтеся, сьогодні це хороший знак, що обіцяє в найближчі дні велику радість.

Сьогодні обов’язково зробіть добру справу

7 лютого прийнято творити добрі справи і згадувати про добро, яке зробили для вас інші люди. Побутувало повір’я: чим більше сьогодні хорошого зробиш, тим з більшим добром у нову весну ввійдеш.

Про хорош і добрі вчинки, зроблені в цей день, не можна нікому розповідати, адже творити їх треба заради власної душі, а не для показухи.

Вірили, що Бог все бачить, і колись обов’язково віддячить по заслугам. А хвалитися перед людьми зробленим добром — це гріх, до того ж можна самому себе наврочити і накликати на сім’ю нещастя.Найпростіші добрі справи, які можна зробити вже сьогодні:

1. Перегляньте свої шафи, напевно знайдуться речі, які вам вже давно не потрібні, а когось порадують і зігріють. Зберіть їх і передайте в дитячі будинки або волонтерам, які здійснюють збір речей для постраждалих під час стихійних лих, аварій.

2. Якщо у вас є дача або город, на якому збираєте хороший урожай зелені, овочів, фруктів, поділіться надлишком з сусідами, друзями, колегами по роботі.

3. Не скупіться на позитивні відгуки. Якщо вам подобається якийсь ресторан, клуб, магазин, напишіть про заклад кілька приємних слів. Багато часу це не забере, а працюючим там людям буде дуже приємно.

4. Не викидайте кісточки і шматочки хліба, що залишилися після обіду. Не полінуйтеся піти на вулицю і нагодувати бездомних тварин.

5. Якщо ви в чомусь професіонал (захоплюєтеся фотографією, кулінарією, комп’ютерними іграми), поділіться своїми знаннями з друзями або колегами, допоможіть їм розібратися.

6. Поступайтеся місцем в громадському транспорті.

7. Спечіть пиріг і почастуйте колег, просто так, без приводу, для гарного настрою.

8. Якщо ви стоїте на касі в супермаркеті з повним кошиком товарів, а ззаду людина з однією пляшкою води або булкою хліба, пропустіть її вперед.

9. Здайте кров. Це не просто добра, це велика справа, тим самим ви врятуєте чиєсь життя.

Народні прикмети

У Григор’їв день судили про майбутню погоду зі співу птахів. Якщо з ранку співають синички, чекати сильних морозів. Дружно цвірінькають горобці — до швидкої відлиги.

Якщо сороки розташувалися на нижніх гілках дерев, значить, найближчим часом підніметься сильний і поривчастий вітер.  Ukr.Media.