8 способів позбутися цвілі в горщику з кімнатними рослинами. Більше не буде з’являтися

Поряд з надокучливими плодовими мухами поширеною проблемою у квіткових горщиках є цвіль.

Вона найчастіше з’являється в умовах високої вологості, тому необхідно вжити певних заходів для її усунення, інакше квіти захворіють та загинуть.

Пропонуємо дізнатися про кілька способів боротьби з цвіллю у квіткових горщиках й кілька лайфхаків з використанням кориці та часнику.

  1. Зняття верхнього шару ґрунту.

Цвіль поширюється спорами, тому поверхневий шар ґрунту буде заражений. Увесь верх із характерним покриттям потрібно зняти, а потім додати високоякісну ґрунтову суміш. Використовувати садову землю не можна, оскільки в ній можуть міститися патогенні мікроорганізми, що сприяють розвитку цвілі.

  1. Наявність дренажу.

У квітковому горщику, обов’язково, мають бути дренажні отвори, через які виходитиме зайва рідина. Це дозволяє воді не накопичуватися на дні горщика, створюючи вологе середовище й сприяючи розвитку цвілі.

  1. Правильний полив.

Надмірний полив підвищує вологість в горщику, що є ідеальною умовою для розвитку цвілі. Поливати квіти потрібно при пересиханні поверхневого шару ґрунту. Також, не можна залишати горщики з квітами у стоячій воді.

  1. Видалення відмерлих рослин.

Відмерлі рослинні залишки сприяють росту цвілі. Тому, їх потрібно регулярно видаляти та прибирати з поверхні ґрунту у горщику.

  1. Обрізка й проріджування рослин.

Правильна відстань між рослинами покращує циркуляцію повітря та запобігає утворенню цвілі. Тому, рослини необхідно періодично обрізати та проріджувати, щоб забезпечити потрібну відстань.

  1. Правильне використання мульчі.

Велика кількість мульчі в горщиках може спричинити затримку вологи та створити умови, сприятливі для розвитку цвілі.

  1. Використання фунгіцидів.

Якщо цвіль важко побороти, доведеться застосовувати спеціальні фунгіциди, призначені для кімнатних рослин. У цьому випадку необхідно ретельно дотримуватися інструкцій виробника.

  1. Використання кориці та часнику.

Існує безліч народних способів боротьби з пліснявою в горщиках, але найбільш ефективний — це використання часнику, бо він є природним фунгіцидом.

Для знищення цвілі потрібно встромити у заражений ґрунт кілька очищених та розрізаних навпіл зубчиків часнику. Результат не змусить довго чекати.

Кориця, також, довела свою ефективність. Для запобігання появи цвілі необхідно закласти у ґрунт кілька паличок або якщо є порошок кориці, тоді можна посипати ним ґрунт у квітковому горщику.