8 вересня — Мучеників Наталії та Адріана. Їм моляться про благополуччя і взаємну любов подружжя.

Святі мученики Адріан і Наталія — ​​покровителі шлюбу. Їм моляться про благополуччя і взаємну любов подружжя.

Мученики Адріан і Наталія були подружжям і прожили в шлюбі тільки один рік. Жили вони в місті Нікомидії в Віфінській області Малої Азії. У той час імператор Максиміан задумав гоніння на християн. Почавши гоніння, він обіцяв нагороди тим, хто буде вказувати на християн і приводити їх на суд. Джерело

Почалися доноси, і по одному з них були взяті 23 християнина, які переховувалися в печері поблизу Нікомидії. Їх мучили, примушували вклонитися ідолам, а потім привели в судову палату, щоб записати їх імена та відповіді. Начальник судової палати Адріан, спостерігаючи, з якою мужністю переносять люди страждання за віру, як твердо і безстрашно сповідують Христа, запитав: «Який нагороди очікуєте ви від свого Бога за муки?» Мученики відповідали: «Такої нагороди, якої ми не можемо описати, а розум твій не може осягнути» .

Під впливом свого враження він став питати їх про Бога. Під час розмови з мучениками, благодать Божа торкнулася доброї душі його: він усвідомив божественну істину і сказав мучителям, що і він увірував у Христа і готовий померти за Нього. Тоді мучителі закували Адріана в ланцюги і кинули в темницю. Імператор радив йому викреслити своє ім’я зі списку християн і попросити пробачення. Адріан запевнив його, що він не збожеволів, а робив так так за власним переконанням.Виповнилося йому тоді 28 років. Пропустить через 11 Дізнавшись про це, молода дружина його Наталія, яка потай вже була християнкою, зраділа, що чоловік її впізнав Христа і що йому належить мученицький вінець. Вона поспішила до Адріана в темницю і припавши йому до ніг, цілувала його кайдани.

Незабаром Адріана вивели з темниці і передали лютим мукам. Наталія до кінця була при ньому, підбадьорювала його і бачила як він радісно серед мук передав свою душу Богові. Своїми стражданнями свята Наталія також здобула мученицький вінець, і незабаром після смерті Адріана вона пішла за ним в Царство Небесне.

8 вересня — Мучеників Наталії та Адріана. Їм моляться про благополуччя і взаємну любов подружжя.