8 жовтня – преподобного Сергія Радонезького. В цей день моляться до святого і просять заступництва.

8 жовтня церква вшановує преподобного Сергія Радонезького.

Преподобний Сергій Радонезький– великий угодник Божий слава та окраса землі Руської народився в селі Варниці, що біля Ростова 3 травня 1314 р.в сім’ї благочестивих і заможних бояр Кирила та Марії. Господь обрав його ще від утроби матері. В Житії преподобного Сергія розповідається про те, що за Божественною літургією ще до народження сина праведна Марія і ті що молились чули трикратний вигук младенця: перед читанням Святого Євангелія, під час Херувимської пісні і коли священик промовив: « Святеє Святим». Бог дарував преподобним Кирилу та Марії сина, якого назвали Варфоломієм. З перших днів життя младенець всіх дивував посництвом, по середам і п’ятницям він не споживав молока матері. В семилітньому віці Варфоломія віддали нанавчання разом з його братами – старшим Стефаном і молодшим Петром. Його брати навчались успішно, але Варфоломій відставав у навчанні.

Батьки ганили дитину, вчитель наказував, а друзі насміхалися з нього. Тоді Варфоломій зі сльозами почав молитися, щоб Господь дарував йому розуміння книжне. Одного разу батько послав Варфоломія за кіньми в поле. Подорозі йому явився Ангел Господній у вигляді ченця, що стояв і молився. Варфоломій попросив старця: « Отче святий, помолись за мене Богу, щоб Він допоміг мені пізнати грамоту». Чернець виконав прохання отрока, підніс свої молитви до Бога і благословляючи Варфоломія промовив: « Віднині Бог дає тобі, дитя моє, розуміння грамоти, ти перевершиш своїх братів та ровесників». З того часу святий отрок без труднощів читав і розумів зміст книг. З особливою старанністю він став заглиблюватись у молитву, не пропускав неодного Богослужіння. Вже в дитинстві він наклав на себе суворий піст, не їв нічого по середам і п’ятницям, а в інші дні споживав лише хліб та воду.Досягнувши, глибокої старості, преподобний, за пів року передбачив свою кончину. Він поставив над братією свого наступника преподобного Никона.

Сотворивши велику кількість чудес преподобний Сергій відійшов до Господа. І до нашого часу його мощі є невичерпним джерелом зціленнь. Всі, хто молитовно з вірою звертається до цього славного угодника Божого отримують зцілення від своїх недуг душевних і тілесних. Тож звернімось і ми до цього ревного застуаника промовляючи: «Преподобний отче Сергію, моли Бога за нас». Джерело

Підготував Андрій Говера