9 червня — мучениці Феодори (Федори). Що не можна робити в цей день

Святі мученики Феодора діва і воїн Дидим постраждали за Христа у гоніння на християн імператора Діоклетіана в місті Александрії, у 303 або 304 році.

Свята діва Феодора, поставши перед судом правителя Александрії Євстратія, безстрашно визнала себе християнкою.

На питання правителя, чому вона не вийшла заміж, свята відповіла, що присвятила себе Богові, вирішила залишитися незайманою заради Імені Христового.

Євстратій наказав відвести святу діву в темницю, давши їй три дні на роздуми, і погрожував при подальшому непослуху відвести її до блудного дому.

Приведена на суд через три дні, свята Феодора залишилася як і раніше твердою у своїй вірі. Тоді її відвели до блудного дому, де розпусні хлопці почали сперечатись, хто перший до неї увійде.

В цей час християнин Дидим у військовій одежі безперешкодно увійшов до блудного дому, розігнав переляканих розпусників та врятував святу діву, передавши їй свій одяг, повідомляє spzh.news.

Дізнавшись про цю подію, Євстратій наказав допитати святого Дидима. Приведений до розгніваного судді, святий Дидим розповів про те, як звільнив святу діву, за що був засуджений на смертну кару.

На місце його страти прийшла свята діва Феодора і, звертаючись до святого Дидима, сказала, що хоче померти разом з ним.

Правитель, побачивши святу мученицю, наказав убити обох. Першою схилила голову під меч свята мучениця Феодора, а після неї і святий мученик Дидим.Тіла святих мучеників були спалені.

Що не можна робити 9 червня на Федору

  • У цей день селяни забороняли жінкам і дівчатам говорити одна з одною — це, за прикметами, обіцяло велику біду.
  • Була прикмета, що чутки, які з’явилися саме в цей день, обійдуть все село, і всі жителі дізнаються новину.
  • Також говорили, що сваритися 9 червня не можна: «На Федору — не виносити сміття з дому!».
  • У цей день не можна було підмітати підлогу в будинку, виносити сміття з хати, що може привести до сварок в сім’ї, вважалося, що домовик на Федору забирається під віник, а необережна господиня може вимести. А без домовика, як відомо, будинок довго не простоїть.