9 червня — святої Феодори. Що заборонено робити в цей день, та на що слід звернути увагу

9 червня, православний світ вшановує пам’ять святої Феодори та її рятівника воїна Дидима. У 4 столітті вони були страчені за християнську віру.

Історія свята.

Коли відбувалися гоніння на християн в місті Александія, було заарештовано діву Феодору, яка на суді визнала, що вона християнка. Її помістили в темницю та дали три доби на роздуми, щоб відректися від віри.Феодора відмовилася й за це її помістили до дому розпусти. Поки розпусники сперечалися, хто перший оволодіє дівою, з’явився Дидим у військовій формі, налякав хтивих хлопців та врятував дівчину.

Дидима засудили за такий вчинок до смертної кари. Феодора прийшла на місце розправи та проявила бажання загинути разом зі своїм рятівником. Тіла християнських мучеників були спалені.

Що заборонено робити в цей день.

В цей день, жіночій статі заборонено спілкуватися, щоб не накликати на родину лихо.На Феодору не можна сваритися та розпускати плітки.

9 червня не можна підмітати підлогу віником. За повір’ям, під ним ховається домовик, якого можна вимести під час прибирання з оселі. Це принесе розлад, сварки та нещастя в родину.