27 березня — святої Матрони. Що слід просити у Великомучениці усім жінкам

27 березня, православний світ вшановує пам’ять святої великомучениці Матрони Солунскої. В народі це свято називають «Матрона Настовиця».

Матрона жила в 3 столітті та була рабинею у юдеїв. Господиня будинку примушувала її відмовитися від християнства. Однак, свята Матрона не збиралася зрікатися своєї віри та потайки відвідувала церкву. Коли господарі дізналися про це, то наказали побити її палицями та залишити в коморі помирати. Після, мертве тіло мучениці скинули з міської стіни у рів.

27 березня, на вулиці неоднозначна погода. Вдень припікає сонечко й люди починають знімати шапки та тепле вбрання, а вночі по землі мороз стелиться. Він утворює на поверхні наст, через це й прозвали Матрону – Настовицею.

В цей час з’являється паводок та з вирію прилітають птахи, за якими слідкує народ й пророкує майбутню погоду. Якщо ввечері кричить чибис – то буде тепло та ясно. А якщо він низько літає, чекайте посухи.

Матрона вважається покровителькою господинь й вони  моляться їй та просять благословення на плідну працю. Також, у Матрони просять врожаю ріпи, яка є еталоном селянської кухні. З цього овоча готують безліч різноманітних страв: запіканки, пюре, ріпа на пару, фарширують.