Categories: Психологія

9 порад для батьків, які допоможуть навчити дитину самостійності

Виховання дитини це не проста справа, всі батьки мріють виростити достойну й хорошу людину.

Правил та порад дуже багато, але потрібно зважати на те, що кожна людина це індивідуальність й до кожної повинен бути свій підхід.

  1. Навичка, як орієнтуватися на місцевості.

Це досить дивна та необхідна для будь-якої людини навичка. Навчіть дитину як працює GPS та вмінню розбиратись в мапах. Добре б навчити її вмінню орієнтуватися на місцевості.


  1. Навичка, як впоратися зі своїми емоціями.

Діти, як відомо, ще не вміють контролювати свої емоції: сміх, плач, гнів… Їх потрібно навчити, щоб не заподіяти шкоди для власної репутації чи оточуючих. Якщо дитина буде вміти добре контролювати свої почуття, тим вона буде впевненішою та спокійнішою.

  1. Стимулювання до пошуків роботи.

Школа, як відомо дає знання, а не як застосувати їх на практиці. Діти повинні знати звідки та якою ціною у батьків з’являються кошти. Тому, корисно було б запропонувати дитині піти попрацювати на літніх канікулах чи ввечері після уроків. Дитина зможе на власному прикладі зрозуміти звідки та як можна заробити гроші. Це може підготувати її до самостійного життя.


  1. Навичка, як правильно ставити цілі.

Кожна людина будує своє життя, мріє, ставить перед собою певні цілі, але для здійснення їх не завжди все складається як хочеться.  В підлітковому віці, діти також намагаються намічати якісь, але не зовсім чіткі та не обґрунтовані завдання: бути відомим, багатим чи популярним. Потрібно правильно виховати свою дитину, щоб вона завжди чітко усвідомлювала чого вона хоче досягти у своєму житті.

  1. Навички поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Кожна людина повинна володіти навичками виживання. Різні ситуації, можуть виникнути в вашій оселі, які потребують певних навичок й ви можете передати їх своїй дитині. Для цього потрібно запропонувати їй допомогти, щось відремонтувати разом чи полагодити. Дитина завжди буде рада допомогти, якщо це буде ненав’язливо, а по-дружньому запропоновано.


  1. Навички, як бути заощадливими.

Фінансове виховання одне з найскладніших. Потрібно навчити дитину вміти контролювати свої витрати та керувати грішми. Вміти заощаджувати кошти працюючій молодій людині. Для цього потрібно запропонувати відкладати якусь суму на рахунок в банку, для подальшого використання в майбутньому, а це вже якась фінансова подушка безпеки.

  1. Навички в налагодження домашнього побуту.

Кожна людина всім побутовим навичкам вчиться в сім’ї. В подальшому дорослому житті, навчання, робота в іншому місці, загальне проживання в гуртожитку, відразу покаже, на скільки людина пристосована та охайна. Тому, додаткові навички такі як: вміння скласти свій власний бюджет, прибрати за собою, випрати білизну та інші навички, будуть дуже доречними в дорослому житті людини.

  1. Навички по вмінню піклуватися іншими людьми.

Щоб дитина не виросла егоїстом, потрібно навчити її співчуттю, турботі та вмінню ділитися з іншими. Для цього багато є засобів: допомога в притулку для тварин чи збір коштів, продуктів та іншого для нужденних. Головне, щоб дитина зрозуміла, що допомагати іншим це значить творити добро та що це дуже приємно.


  1. Навички, які зможуть допомогти дитині навчитись довіряти собі.

В житті й суспільстві існують певні правила та закони, які людина повинна все життя виконувати. Але завжди повинна мати свою думку, бути незалежною й вільною особистістю. В такому руслі й потрібно виховувати та допомагати дитині вірити у свої сили й рішення, які вона збирається приймати. Ніхто не застрахований від помилок, вони безсумнівно будуть. Та досвід який дитина отримає від них, зможе допомогти їй діяти самостійно, впевнено та правильно.

Recent Posts

Липневий догляд за полуницею: що потрібно зробити з кущами після збору врожаю

Липневий догляд за полуницею: закладаємо фундамент для солодкого врожаю наступного року 🍓 Чому це важливо?У…

3 дні ago

Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю

Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю У липні морква активно нарощує коренеплід, і…

3 дні ago

Захищаємо троянди від чорної плямистості. Дієвий метод

Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…

4 дні ago

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

1 тиждень ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

1 тиждень ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

1 тиждень ago